Genel Başkan adaylarından çok önemli açıklama!

MHP Genel Başkan adaylarının siyasi temsilcileri, adaylar adına ortak bir açıklama yaptılar.

20 Temmuz 2016 Çarşamba 20:13
Genel Başkan adaylarından çok önemli açıklama!
İşte o açıklama: 

Kamuoyunun dikkatine, 

Türkiye tarihi günler yaşamaktadır. Aziz milletimiz ve sivil demokratik anayasal düzenimiz netameli bir süreçten geçmektedir. Kırk yıldır Türk Devlet Teşkilatına sinsice yerleşmiş olan habis kanser hücreleri bütün bedenimizi ele geçirmeye çalışmış ancak, bu coğrafyadaki varlığımızın teminatı olan, Peygamber ocağı Türk Ordusunun yüksek komuta heyetinin millet iradesine tam bağlılığı, kahraman polisimizin fedakârlığı, özellikle Milliyetçi Hareket Partimizin demokrasiden yana tavrı, asil milletimizin cesaret ve kararlılığı ile ihanet şebekesinin hain planları bertaraf edilmiştir.

Bununla birlikte milletçe yaşadığımız 15 Temmuz darbe girişiminin travmasının artçı sarsıntıları hâlihazırda devam etmektedir. Yangın söndürülmüş fakat tehdit henüz tamamen bertaraf edilememiştir. Yüce Türk Devleti ve anayasal kurumları, milli varlığımıza ve bağımsızlığımıza musallat olan bu yapıyı yerleşip yayıldıkları bedenimizden kazımaya hızla devam etmektedir.

Ancak bu süreçte eli kanlı çetenin varlığını korumak üzere her türlü provokasyon ve eyleme başvurabileceği, siyasi, etnik ve mezhepsel çatışmalara ve kargaşa yaratacak faaliyetlere girişebileceği beklenmektedir.

Buna karşılık meşru devlet otoritesine alternatif veya paralel tüm illegal yapıları tavizsiz reddeden başta biz Türk Milliyetçileri olarak hepimiz üzerimize düşen sorumluluk ve vakar içerisinde davranmak durumundayız. Bu şartlar altında güvenlik birimlerimiz ve bölgedeki mülki idare amirleriyle yapmış olduğumuz istişareler neticesinde; daha önce hep birlikte iştirak etmeyi planladığımız Erciyes Zafer Kurultayımıza katılmama kararı almış bulunmaktayız. Devlet yetkililerimizce durumun normale döndüğü bildirildiğinde durum tarafımızdan yeniden değerlendirilecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Genel Başkan adayları adına Seyfettin Yılmaz, Hakan Erdem, Halil İbrahim Oral, Ercan Koç. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »