Genel seçimler 9 Kasım 2014'te mi yapılacak?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı seçimini kazanınca, bu kez de 2015 yılında yapılacak olan genel seçimleri erkene almak üzere düğmeye bastığı ifade ediliyor.

12 Ağustos 2014 Salı 1:18
Genel seçimler 9 Kasım 2014'te mi yapılacak?
Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turda tamamlanmasının ardından gözler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın genel seçimleri erkene alması kararını açıklayacağı balkon konuşmasına çevrilmişti. Bu konuşmasında erken genel seçimlerle ilgili olarak bir şey söylemeyen Başbakan'ın seçimlerle ilgili kararını verdiği belirtiliyor.

Televizyoncu Efsane Güzeldereli'nin sosyal medyada paylaştığı Ankara kulis bilgisine göre, 14 Haziran 2015 tarihinde yapılması gereken milletvekili genel seçimlerinin bu yıl içerisinde yapılması konusunun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kafasında olduğu daha önce yazılmıştı. Başbakan Erdoğan genel seçimlerin erkene alınması konusunda kararını vermiş. Çok yakınındaki AK Parti yetkilileriyle konuşmuş. Cumhurbaşkanlığı seçimini yaklaşık yüzde 52 oyla ve ilk turda kazanmanın verdiği moralle, milletvekili seçimlerinin de erkene alınarak TBMM'ye daha çok AKP milletvekilinin gelmesini sağlamak üzere harekete geçmiş.

Erken genel seçimler için bu yılın Kasım ayının ikinci haftası olan 9 Kasım 2014 tarihinin uygun görüldüğü de belirtiliyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »