28 Mayıs 2018, Pazartesi

Genelkurmay 2. Başkanı Dündar 15 Temmuz gecesini anlattı

Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar, "15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan da dahil hiçbir bakanla da görüşmem olmadı. ‘Bahçeli’ye beni sorun diye’ bir beyanım olmadı. Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın direktiflerini havalimanından itibaren aldım” dedi. Öte yandan Ümit DÜndar "Şu anda bir darbe riski olmadığını değerlendiriyorum" dedi.

18 Ekim 2016 Salı 17:39
Genelkurmay 2. Başkanı Dündar 15 Temmuz gecesini anlattı
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 TemmuzDarbe Girişimini Araştırma Komisyonu toplandı.Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişimini araştırmak amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu'na geldi.  Dündar, Meclis Araştırma Komisyonu'nda önemli açıklamalarda bulundu.

Ümit Dündar daha önce çıkan haberlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a söylediği iddia edilen 'Sayın Cumhurbaşkanım ben sizi korurum, İstanbul'a gelin' ve 'Beni MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye sorun'şeklinde bir konuşma yapmadığını söyledi. Cumhurbaşkanı  tarafından sabaha karşı Genelkurmay Başkanlığına vekalet etme emri verildiğini;  Cumhurbaşkanıyla 16 Temmuz sabahı Atatürk Havalimanı'nda görüştüğünü ve kendisine  bilgi verdiğini söyledi.

Dündar komisyonda 15 Temmuz gecesine ilişkin şunları dile getirdi: 15 Temmuz gecesi  sayın Cumhurbaşkanı, sayın Başbakan da dahil hiçbir bakanla da görüşmem olmadı.  ‘Bahçeli’ye beni sorun diye’ bir beyanım olmadı. Sayın Cumhurbaşkanı ve  Başbakan’ın direktiflerini havalimanından itibaren adım.

4-5 KİŞİLİK EKİP EVİME GELİP BENİ ARAMIŞ...

Emir subayım FETÖ  darbe girişiminin ardından firar etti. Sonradan öğrendiğime göre, benim yerimi  öğrenme konusunda da 15 Temmuz akşamı gayret sarf etmiş. Ben saat 22.20’de evden  ayrıldıktan sonra 4-5 kişilik bir ekip eve gelerek beni aramış.

DARBE TEHLİKESİ YOK

Şu anda bir darbe riski olmadığını değerlendiriyorum.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »