19 Aralık 2018, Çarşamba

Genelkurmay Başkanı Özel'den Kore gazisine akülü sandalye

VAN'ın Başkale İlçesi'nde yaşayan Kore gazisi 90 yaşındaki Abdullah Burgaz'ın akülü tekerlekli sandalye isteğine Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel cevap verdi. Van Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Barutçu ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Pilot Kurmay Albay İrfan Kızılaslan Abdullah Burgaz'ın evine giderek kendisine tekerlekli sandalyeyi verdi.

11 Şubat 2015 Çarşamba 19:18
Genelkurmay Başkanı Özel'den Kore gazisine akülü sandalye
Başkale'nin Tepebaşı Mahallesi'nde yaşayan Kore Gazisi Abdullah Burgaz, yaşı ilerleyince yürüyemez hale geldi. Nefes darlığı da başlayan Burgaz, koltuk değnekleriyle yürümeye başladı. Birçok ihtiyacını gideremeyen Kore Gazisi Burgaz, akülü tekerlekli sandelye için başvurduğu yetkililerden yardım alamayınca, gazeteciler aracılığıyla Kore Devleti'nden bile yardım istedi.


GENELKURMAY BAŞKANI SAHİP ÇIKTI

Defalarca başvuru yapmasına rağmen bir sonuç alamayan, Kore Gazisi Abdullah Burgaz'a Genelkurmay Başkanı Orgeneral Nejdet Özel sahip çıktı. Gazi Burgaz'ın tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olduğunu öğrenen Genelkurmay Başkanı Özel, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Barutçu ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Pilot Kurmay Albay İrfan Kızılaslan'a talimat vererek, Gazi Abdullah Burgaz'a bir akülü tekerlekli sandelye gönderdi. Tekerlekli sandelyeyi Gazi Abdullah Burgaz'ın evine götüren Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Barutçu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Pilot Kurmay Albay İrfan Kzılaslan ve İlçe Kaymakamı Murat Büyükköse, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel'in selamını söyledikleri gazi Burgaz'ın elini öperek tekerlekli sandelyeyi teslim etti. Bir süre Gazi Burgaz ile sohbet eden komutanlar daha sonra evden ayrıldı.  

Tekerlekli sandelyeyi alan ve yüzü gülen Gazi Burgaz, dua ettiği Genelkurmay Başkanı Özel'e selam gönderdi.

 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »