'Gezi başlı başına bir hataydı'

Oktay Kaynarca, Gezi olaylarıyla ilgili yaptığı açıklamalarda özellikle sanatçıları eleştiren bir tutum takındı

18 Nisan 2015 Cumartesi 23: 4
'Gezi başlı başına bir hataydı'
Daha önce Gezi'ye gittiğini "Hayatın içinde olmayı seviyorum, her şeyi hayat gibi yaşıyorum. Gittim tabii. Yine giderim" sözleriyle ifade eden Kaynarca, Gezi'nin bir hata olduğunu, oyuncuların ve sanatçıların yaptıklarıyla olayları eleştirmesi gerektiğini söyledi. Sabah Gazetesi'ne konuşan  Oktay Kaynarca "Bana sorarsanız; Gezi başlı başına bir hataydı; yaşananlara ve ölümlere bakınca. Biz oyuncular sanatla olayları eleştirmeliyiz, aksi halde büyük planların küçük figüranları oluruz." dedi.

"BEN DE İNSANIM HATA YAPARIM"
"Yazı diliyle konuşma dili ayrıdır. Bazen arkadaşlarımızla konuşmak yerine mesajlaşıyoruz ya, aslında o mesajlaşma neticesinde birçok şey yanlış anlaşılıyor. Söylediğim ve arkasında durduğum yanlış anlaşılsa bile doğru şeyler var mı? Var. Yanlış yazdığım ve yaptığım şeyler var mı? Tabii ki var. Ben insanım; hata yaparım. Paralel Yapı ile ilgili ben dün nerde durduysam bugün de aynı yerdeyim. Bazıları benim durduğum yere sonradan gelmiş olabilir. Ee onlar da insan, onlar da hata yapabilir. 

"GEZİ BAŞLI BAŞINA BİR HATAYDI"
Bana sorarsanız; Gezi başlı başına bir hataydı; yaşananlara ve ölümlere bakınca. Biz oyuncular sanatla olayları eleştirmeliyiz, aksi halde büyük planların küçük figüranları oluruz. "
OKUYUCU YORUMLARI/1 + YORUM EKLE
  • söylediğim eksik bile mahmut demirkollllu - 19 Nisan 2015 Geziye saf saf giden zvallılar olmuştur.Lakin,gezi eylemi devlet millet bayrak vatan düşmanlarının haince planladıkları bir tuzaktı.Polise ve sade vatandaşa binalara hatta bayrağa hakaretler insan yakışan bir hal değildi.Ülkede kanı bozuk o kadar(pkk,DHKP,TKP devgenç,devyol vb)hain varki.Bunlar kana susamış vampirlerdir.Bu haydut çetesini yalakaları maşaları uşakları vardır heryerde.Kck ve apocular gibi tetikte eylem beklemektedirler..Yüzü kapalı olanlar zaten yüzsüs ve sapıktırlar..Sahtekarlar TC bayrağını polisi kandırmak için taşır,sonra çiğner,sonrada ortama zarar verir.Gezi eylemcileri işte bu bölücü yakıcı yıkıcı çakal gurubundandır..İk günden sonra gezide eyleme devam edenler,aynı zamanda dış mihrakların köpekleridir.

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »