23 Temmuz 2018, Pazartesi

Girişimcilik Eğitimi sertifika töreni

Balıkesir'de KOSGEB ve TÜMSİAD işbirliğiyle düzenlenen Girişimcilik Eğitimi kursiyerleri için tören düzenlendi.

26 Haziran 2013 Çarşamba 23:52
Girişimcilik Eğitimi sertifika töreni
Balıkesir'de Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) işbirliğiyle hazırlanan Girişimcilik Eğitimi kursiyerleri sertifikalarını törenle aldı.

Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Konferans Salonunda gerçekleşen törende, Türkiye'nin ilk 10 ekonomiye girmesi için ihracatını artırması gerektiğini, bunun için de girişimcilere ihtiyaç duyulduğunu belirtti.  

Turhan, bu tür eğitim ve projelerin yıllık 500 milyar dolar hedeflenen ihracatı gerçekleştirmek için önemli olduğunu söyledi.

Balıkesir'in de bu konuda üstüne düşeni yapması gerektiğini vurgulayan Turhan, "Dünyada ilk 10 ekonomiye girmek istiyoruz. Bunun için hedef ihracatı 500 milyar dolara çıkarmak. Balıkesir de bu konuda ortalama ihracatını 8-9 milyar dolara çıkarmalı. Üstüne düşeni yapmalı. Bu girişimcilik kurslarından mezun olan arkadaşlar fırsatları değerlendirmeli'' diye konuştu. 

KOSGEB Balıkesir Şube Müdürü Hüseyin Çay ise 2013 yılında 400 kişiye sertifika verdiklerini ve yıl sonuna kara hedeflerinin 800 olduğunu söyledi.

Törene, GMKA Genel Sekreteri Mustafa Gündoğan, TÜMSİAD Şube Başkanı Eşref Koçak, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Ticaret Odasi Başkanı Fahri Ermişler ve çok sayıda kursiyer katıldı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »