Gökçek'i isyan ettiren 'eli sopalı'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, iftar çadırı haberinde görülen eli sopalı kişiye twitter üzerinden isyan etti.

12 Temmuz 2014 Cumartesi 1:11
Gökçek'i isyan ettiren 'eli sopalı'
Ulus'ta bulunan Hacı Bayram Cami'nin yanına kurulan iftar çadırında büyük bir insanlık ayıbı yaşandı. Bir grup Suriyeliyi elinde sopayla bekleyen ve "Size içeri almam" diyen kişi büyük tepki çekti. HürriyetAnkara muhabiri Fatih Tekeci'nin haberini okuyan Melih Gökçek bileTwitter 'dan isyan etti. 

Bir grup Suriyeli iftar vaktinden önce Ulus'taki Hacı Bayram Cami'nin önündeki iftar çadırında beklemeye başladı. Tam o esnada elinde sopayla Suriyelilerin karşısına dikilen bir kişi ise önce Suriyelileri köşeye sıkıştırdı, ardından ‘Sizi içeri alamam, alırsam müdür bana kızar’ dedi. 

Hürriyet Ankara'nın yaptığı haberdeki fotoğrafı gören Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de Twitter'dan olaya tepki gösterdi ve Twitter'da şu satırları yazdı: " Bugün Hürriyet'te böyle bir fotoğrafla birlikte Suriyelilere reva görülen bir davranış çıktı. Bunu kabullenmek mümkün değil. Çok alçakça bir davranış şekli. Arkadaşlarıma talimat verdim ve derhal o çadırdan uzaklaştırılmasını istedim. Kamuoyunun bilgisine." 

Gökçek konuyla ilgili attığı son tweet'inde ise "Şu anda arkadaşlarımdan bilgi geldi. O kişinin belediye ile ilgisi yok. Mahalle sakini olduğu söyleniyor. Bulup emniyete teslim edeceğiz." sözlerini kaydetti. 


Hürriyet

 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »