23 Mayıs 2018, Çarşamba

Gökçek'ten Nazlıaka hakkında suç duyurusu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka hakkında, şebeke suyuna ilişkin Twitter'daki paylaşımlarında kendisine "iftira ve hakarette bulunduğu" ve "halkıkin ve düşmanlığa tahrik ettiği" iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

3 Ekim 2014 Cuma 18:25
Gökçek'ten Nazlıaka hakkında suç duyurusu
Gökçek'in avukatları Fatih Atalay ve Çağrı Alkan'ın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdikleri dilekçede, Nazlıaka'nın, arasında "Ankaralıların su hakkını gasp eden Melih Gökçek, bizleri yıldıramayacak", "Ankara suyu ile ilgili gerçek bakanlık tarafından açıklandı, Gökçek'in şovu boşa gitti", "Boşuna Ankara ergeni demiyorum. Kendi suçlarını örtmek için bana saldırıyor, ama beni yıldıramaz", "Gökçek'in sahte analiz sonuçlarına bakan uzmanlar çamurlu kaptan alınan suda bile böyle veriler çıkmaz diyor" ifadelerinin de bulunduğu baz paylaşımları aktarıldı.

"Paylaşımlardan, şüphelinin derdinin Ankara halkı veya su olmadığı, aksine müvekkilimin istikrarlı siyasi hayatının hala hazmedilemediği anlaşılmaktadır" ifadesi kullanılan dilekçede, Nazlıaka'nın, Ankara'da içme suyunun kirli olduğu, koktuğu ve bu nedenle ishal vakalarının arttığına ilişkin iddialarının "tamamen asılsız" olduğu savunuldu.

Ankara'daki şebeke suyunun sürekli analiz edildiği, raporlara göresuyun temiz ve içilebilir olduğu anlatılan dilekçede, "halkın sağlığını ilgilendiren konularda yapılan asılsız haberlerin korku ve paniğe yol açtığı veinsanların galeyana getirildiği" kaydedildi.

Dilekçede, "Gökçek'in, halkı zehirleyen biriymiş gibi gösterilmesinin, kamuoyu nezdinde düşmanlık oluşmasına ve Gökçek'in hedef gösterilmesine sebep olduğu" aktarıldı.

Dilekçede, ASKİ personelinin incelemesiyle Nazlıaka'nın ikametinde ruhsatsız kuyu suyu kullanıldığının belirlendiği hatırlatılarak, şöyle denildi:

"Şüpheli, aylık 2 lira civarı su faturası ödemekte, ancak bu durumdan haberdar olmadığını iddia etmektedir. Yine şüphelinin su deposunda yapılan incelemede, kuyu suyundan alınan numuneler analiz edilmiş, tesisat kontrol edilmiş ve kuyu suyunun temiz olmadığı, tesisatın paslı olduğu tespit edilmiştir. Kendi evinden, kendi suyundan sözde haberi olmayan şüpheli ne hikmetse Ankarasuyuna kafayı takmış ve asılsız iddialarla ortalığı karıştırmaya çalışmaktadır."

Nazlıaka'nın, "Gökçek'in adamlarının, evinin etrafında dolaştığına" ilişkin paylaşımlarıyla ise iftira suçunu işlediği kaydedilen dilekçede, Nazlıaka hakkında, atılı suçlamalardan dava açılması istendi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »