19 Temmuz 2018, Perşembe

Gökçek'ten operasyonla ilgili ilk açıklama

Ankara Büyükşehir Belediye'si çalışanlarının da aralarında bulunduğu 79 kişinin gözaltına alınması sonrası Belediye Başkanı Melih Gökçek açıklama yaptı. Gökçek, "Belediyemizde tek bir FETÖ'cü kalmayıncaya kadar mücadelemiz kararlılıkla sürecektir" dedi.

24 Mayıs 2017 Çarşamba 18:30
Gökçek'ten operasyonla ilgili ilk açıklama
 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ soruşturması  çerçevesinde örgütün şifreli haberleşme programı "ByLock"u kullandığı belirlenen  ve aralarında Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Keçiören, Sincan ve Kahramankazan  belediyelerinde çalışanların da olduğu 79 şüpheli hakkında gözaltı kararı alındı. Şüphelilerden 48'i gözaltına alındı. 

OPERASYONLA İLGİLİ İLK AÇIKLAMA...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek operasyonla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Gökçek açıklamasında şunları dile getirdi: "Son dönem belediye başkanı seçildikden sonra görevde olan üst düzey personelin tamamını görevden aldım.Darbe teşebbüsü sonrasi büyükşehirden 218,EGO'dan 24,ASKİ’den 71,şirketlerden 59, ek dersli 20 kişi toplam 392 kişi açığa alındı. Açığa alınan personeller İçişleri Bakanlığı'na bildirildi ve Bakanlar Kurulu kararıyla işlemleri bitenlerin ilişiği kesildi. En son bugün Ankara Başsavcılığı tarafindan bayükşehir ve bağlı kuruluşlarında ByLock kullanan 61 kişi savcilikça göz altına alındı. Gözaltına alınan 61 kişinin 23'ü açıkta veya ihraç edilmiş,13 kişi ayrilmiş,3 emekli,22 kişi ise alt düzey görevde... Belediyemizde tek bir FETÖ'cü  kalmayıncaya kadar mücadelemiz kararlilikla sürecektir...Bu operasyon dolayısıyla savcılarımıza,emniyet güçlerimize  ve FETÖ’ye mücadelede kararlı olan hükümetimize şükranlarımızı sunuyoruz."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »