Gökhan Gönül: "Benim için F.Bahçe defteri kapandı"

Gökhan Gönül, Fenerbahçe defterini kapattığını açıkladı. Milli oyuncunun hiç bir takım ile anlaşmadığı ve bu konuyu EURO 2016 sonrasına bıraktığı öğrenildi.

9 Haziran 2016 Perşembe 18:13
Gökhan Gönül: "Benim için F.Bahçe defteri kapandı"
Fenerbahçe ile devam edip etmeyeceği konusu yılan hikayesine dönen Gökhan Gönül son noktayı koydu. Skorer.com'un edindiği bilgiye göre, Milli futbolcu "Benim için Fenerbahçe defteri kapanmıştır" dedi.
Gökhan Gönül'ün yakın çevresine Fenerbahçe'den telefon bekledim, ne arayan oldu ne de soran. Benim için Fenerbahçe defteri kapanmıştır" dediği ortaya çıktı.
 
İşte Gökhan Gönül'ün açıklamaları
 
Hayatını ailesine, sevdiği ve inandığı değerlere adamış bir insan olarak onurumla yaşayagelmiş bir insanım. Bu yaşıma kadar eğilmedim ve bükülmedim. Menfaatim için inanmadığım bir şeyi ne söyledim ne de yaptım. Para, hayatımda hiçbir zaman amaç olmadı. Paraya değişemeyeceğim değerlere sahip olduğumu düşündüm hep. Profesyonel futbol hayatım boyunca, özellikle de Fenerbahçe'de geçirdiğim dokuz yılda amacım, mesleğimi onurla yapmak, ait olduğum armanın değerlerine layık olmak ve formamı terimin son damlasına kadar ıslatarak başarılı olmak oldu. Bu zaman zarfında sahadaki özverim, rakiplerime karşı saygılı ve centilmen tavrım ile herkesin her şeyi konuştuğu dünyada sessizce işine odaklanıp işini yapma çabam ortadadır. İşime, giydiğim formaya taşıdığım armaya ve içinde bulunduğum camiaya karşı her zaman saygılı oldum. Kimsenin başını önüne eğmesine sebep olacak bir şey yapmadım, yapmam. Kimin ne kadar yıllık ücret kazandığını düşünüp problem çıkarmadım, önüme bakıp işimi yaptım. Kazandığım paranın da hakkını verip, işimi layıkıyla yerine getirdiğime inanıyorum. Bugün paracı veya para için bunları yapıyor diye suçlanmam en hafif söylemle iftiradır. İspatı da geçmiş dokuz yılımdır. Son dokuz yıl boyunca profesyonel futbolcu olarak imzaladığım mukaveleler resmi kayıtlarda mevcuttur. Futbolumu, tekniğimi, oyun tarzımı ya da performansımı beğenmeyebilirsiniz ve bunları eleştirebilirsiniz. Ancak kişiliğime, karakterime laf söylenmesini hatta onurumu kırmaya yönelik söylem ve eylemlerde bulunulmasını kabul etmem asla mümkün değil. Bugün atılmamış imzanın, yapılamamış anlaşmanın tek sebebi şahsıma karşı takınılan tavır, üslup ve söylemlerdir. Buna karşı da almış olduğum karşı tavırdır. Bu tavır ve söylemleri asla kabul etmeyeceğimi defaatle çeşitli ortamlarda ifade etmeme rağmen ısrarla sürdürülüyor olması bugün gelinen sonucu doğurmuştur. Hiçbir para, hiçbir ayrıcalık insanlık onurumdan ve gururumdan daha önemli ve değerli değil, olamaz da. Bundan sonraki süreçte Avrupa Şampiyonası’nın sonuna kadar hiçbir kulüple anlaşıp imza atmayacağımı, atılacak imzanın da Fenerbahçe Kulübü’nün bana önerdiği rakamın bir kuruş dahi üzerinde olmayacağının bilinmesini isterim. Yarının ne olacağını bilemeyiz fakat şu an için ilk hedefim Avrupa'da kariyerime devam etmek. Son dönemde gündemde benim ile alakalı bir çok iddia ortaya atılmakta ve bununla ilgili herkes prim yapma çabasında. Gelinen noktada bundan sonrada hakkımda çıkacak asılsız iddalar belkide karalamak için söylemler olacak. Lütfen her yazılan her söylenene inanmayın. Şimdi ay-yıldızlı milli forma altında konsantre olmamız gereken  çok önemli bir görevimiz var. Ülkemize en iyi şekilde hizmet etmeye çalışıp, milletimizin yüzüne bu kötü günlerde en ufak tebessüm bile sağlayabilmek tek arzumuz ve hedefimiz.
Son olarak başta sayın Başkan aziz yıldırım, İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu olmak üzere yönetici ağabeylerime, beraber çalıştığım aynı hedef için mücadele ettiğim hocalarım ve futbolcu kardeşlerime, masöründen aşçısına tüm kulüp personeline ve iyi günümde-kötü günümde desteğini her zaman arkamda hissettiğim beni bir gün bile yalnız bırakmayan, yanımda olan ve bana güç veren büyük FENERBAHÇE TARAFTARI, sizlere minnettarım. Desteğinizi ömrüm boyunca unutmayacağım. Yaşattığınız tüm güzellikler için teşekkür ediyorum.
 
Hiçbir takım ile anlaşmadı
 
Gökhan Gönül'ün şimdiye dek Fenerbahçe'yi beklediği ve hiç bir takım ile anlaşmadığı ortaya çıktı. Gökhan Gönül, EURO 2016 sonuna dek transferi için bekleme kararı aldı. Bu konuda bir Avrupa kulübünden teklif geldiği öğrenildi. Bu takımın da İspanyol ekibi olduğu tahmin ediliyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »