Görüntüye takılan o YDG-H'li bakın kim çıktı...

Önceki gün Sur’u kana bulayan saldırıyla ilgili soruşturma çok yönlü olarak sürdürülüyor. Çarpıcı detaylar ortaya çıkıyor.

30 Kasım 2015 Pazartesi 18:14
Görüntüye takılan o YDG-H'li  bakın kim çıktı...
Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin basın açıklaması yaparken 2 polisin şehit edilmesinden sonra, bölgede çıkan çatışmada ensesinden tek kurşunla vurularak ölmesiyle ilgili soruşturmada 4 müfettiş çalışmalarına başladı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz başkanlığında 3 başsavcı vekili ve 5 cumhuriyet savcısının yürüttüğü soruşturma için Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy başkanlığında kriz masası oluşturuldu.
 
2 polis memurunun şehit olduğu olayda 2 PKK’lı teröristin bulunduğu taksinin şoförü gözaltına alınırken, sorgusunun sürdüğü belirtildi. Olay sırasında ateş eden polis memurları ile olaya tanık olan gazeteciler ile esnafın ifadeleri alındı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, gazetecilerin çektiği görüntüler ile bazı vatandaşların cep telefonları ile çektiği görüntülerin de incelendiğini söyledi. 2 polisi şehit ettikten sonra kaçan 2 PKK’lı teröriste ateş eden polislerin silahlarının da soruşturma kapsamında balistik incelemeye gönderildiği ve incelemenin sürdüğü öğrenildi.

ÖĞRETMEN OLACAKMIŞ!
 
Olay sırasında görüntülere takılan teröristin YDG-H'li Mahsun Gürkan olduğu ortaya çıkmıştı. 2014’te Eskişehir Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği’ni kazanan Mahsum Gürkan bu yılın başında 2. sınıf için Dicle Üniversitesi’nin aynı bölümüne yatay geçiş yapmış. Sınıf arkadaşları Gürkan’ın derslere devamlılık göstermediğini ifade etti. Ancak geçen hafta derslere girdiği öğrenildi. 

BEYAZ TOROS'TA ÖLENLE KUZEN ÇIKTI
 
27 Kasım cuma günü Bağlar’daki beyaz Toros’tan ateş açarak 3 polisi yaralayan teröristlerden Süleyman Yakışır öldürülmüştü. Vatan'dan Emre Eser'in haberine göre önceki gün Sur’da kaçarken görüntülenen Mahsum Gürkan ile Yakışır’ın kuzen oldukları öğrenildi.
 
DAYILARI PKK SORUMLUSU
 
İki kuzenin dayıları ise PKK’nın sözde Botan Eyalet Sorumlusu Cudi kod isimli Mehmet Yakışır. PKK’nın 12 kişilik Karadeniz Açılım Grubu’nda bulunan Yakışır son dönemlerde Diyarbakır-Bingöl yolunda yapılan eylemleri organize eden isim olarak istihbarat raporlarına yansıdı. Cudi, Cesur ve Zaza kod isimlerini kullanan Bingöllü Yakışır’ın ayrıca 2009 yılında Diyarbakır’ın Lice İlçesi Abalı Köyü yakınlarında zırhlı askeri araca yönelik 100 kilo patlayıcı ile saldırı düzenleyip 9 askeri şehit eden PKK’lı teröristlerin başında olduğu ortaya çıkmıştı.
 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »