Gözaltılarla ilgili sıcak gelişme

Ankara'daki operasyonunda ifadesi alınan 26 kişiden 15'i serbest bırakıldı. Eski TÜBİTAK BİLGEM Başkanı Hasan Palaz ve eski TİB Başkanvekili Nihat Şen'in de aralarında olduğu 11 kişi ise tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

22 Ocak 2015 Perşembe 4: 1
Gözaltılarla ilgili sıcak gelişme
Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığının, "casusluk",  "devletin birliğini bozmak" ve "kriptolu ve normal telefonların usulsüz  dinlendiği" iddialarına ilişkin soruşturması kapsamında ifadesi alınan 26 kişiden  11'i tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi, 15 kişi ise  savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. 
 
Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince  gözaltına alınan ve bu sabah adliyeye getirilen zanlılar, savcılara ifade verdi. 
 
Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Harun Ceylan ve Gölbaşı  Cumhuriyet Başsavcısı Ali Çalık ile Cumhuriyet Savcıları Selahattin Çataklı,  Durdu Özer ve Ali Eker Yasan'ın aldığı ifadelerin ardından arasında eski TÜBİTAK  BİLGEM Başkanı Hasan Palaz ve eski TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen'in de  bulunduğu 11 kişi, tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk etti. 
 
Eski Bilgi Sistemleri Daire Başkanı İlhan Elieyioğlu'nun ise  ifadesinin henüz alınamadığı belirtildi. 
 
Ayrıca Gebze'de bulunan TÜBİTAK çalışanı Orhan Ü'nün ifadesinin,  sağlık sorunlarından dolayı Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS)  aracılığıyla alındığı ve serbest bırakıldığı öğrenildi. 
 
Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığınca, "casusluk", "devletin birliğini  bozmak" ve "Kriptolu ve normal telefonların usulsüz dinlendiği" iddialarına  ilişkin soruşturması kapsamında 28 kişi hakkında yakalama kararı verilmişti. 
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »