Gözaltındaki Filistinli sayısı 280'e yükseldi

İsrail ordusunun, Batı Şeria'da 3 Yahudi yerleşimcinin kaçırıldığı iddiasıyla 30 Filistinliyi daha gözaltına almasıyla gözaltındaki Filistinli sayısı 280'e ulaştı.

19 Haziran 2014 Perşembe 18:35
Gözaltındaki Filistinli sayısı 280'e yükseldi
İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, askerlerin Batı Şeria'da Hamas'a yakınlığıyla bilinen "Ed-Davet" kurumu merkezlerinin de aralarında bulunduğu 100 noktaya operasyon düzenlediği, 30 Filistinliyi gözaltına aldığı belirtildi.

Operasyonların Batı Şeria'da kaybolan 3 Yahudi yerleşimcinin bulunması amacıyla yapıldığı iddia edilen açıklamada, son gözaltılarla, "kaçırılma olayının" ardından gözaltına alınanların sayısının 280'e yükseldiği, bunlardan 200'ünün Hamas mensubu olduğu kaydedildi.

İsrail yönetimi, geçen perşembe gecesi, Batı Şeria'daki Gush Etzion yerleşim biriminde kaybolan 3 Yahudi yerleşimci gencin kaçırıldığını iddia etmiş, bu konuda  Filistin yönetiminin sorumlu olduğunu belirtmişti. Bu kişilerin bulunması içinİsrail parlamentosu, orduya operasyon yapma dahil geniş yetkiler vermişti. 

Ordu birlikleri de  o tarihten bu yana Batı Şeria'da baskınlar düzenleyip, arasında Filistin Meclis Başkanı Aziz Duveyk, milletvekilleri, eski bakanlar ve Hamas üyelerinin de bulunduğu çok sayıda kişiyi gözaltına almıştı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »