G.Saray'dan flaş Hakan Şükür ve Arif Erdem kararı...

Mali Genel Kurul'da eski futbolcular FETÖ/PDY ile olan ilişkileri nedeniyle Hakan Şükür ve Arif Erdem, Galatasaray Kulübü'nden oy çokluğu ile ihraç edilmemişti. Bu kararın ardından Galatasaray yönetimi acil olarak toplandı. 8 yıldır aidatlarını yatırmayan Hakan Şükür ve Arif Erdem'in yönetim kurulu kararıyla üyelikleri düşürüldü.

26 Mart 2017 Pazar 22: 6
G.Saray'dan flaş Hakan Şükür ve Arif Erdem kararı...
Galatasaray'ın 16.00'da başlayan yönetim kurulu toplantısı 18.30'da sona erdi. Dün gerçekleşen Mali Genel Kurulu'nda FETÖ/PDY ile olan ilişkileri nedeniyle disipline sevk edilen eski futbolcular Hakan Şükür ve Arif Erdem'in kulüpten ihraç edilmemesi üzerine yönetim kurulu üyelerinin fikrini alan Başkan Dursun Özbek son kararını verdi. Galatasaray'da Arif Erdem Ve Hakan Şükür ile birlikte üyelik aidatlarını 6 yıl ödemeyenlerin üyelikleri düşürüldü.
 
Üyelikler düşürülürken tüzüğe göre 6 yıl dikkate alındı. Galatasaray'da 6 yıl üstü aidatını yatırmayan 2750 kişinin üyeliği düşürüldü. Üyeliği düşürülen 2750 kişi için yeni bir genel kurul onayı gerekmiyor.
 
Sarı-Kırmızılı kulübün resmi internet sitesinden konu ile ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada "Yönetim Kurulumuzun 26 Mart 2017 tarihli toplantısında alınan karar gereğince “Hakan Şükür ve Arif Erdem’in kulüp üyeliklerinin sona erdirilmesine” karar verilmiştir" denildi.
 
İhraçları için düğmeye basıldı
 

Hakan Şükür ve Arif Erdem 8 yıldır aidatlarını yatırmıyor.
 
Galatasaray Kulübü'nün tüzüğü konuyla ilgili ne diyor?
 
ÜYELİĞİN SONA ERMESİ VE ÜYELİKTEN ÇIKARILMA NEDENLERİ
MADDE 20: Aşağıdaki hallerde üyelik sona erer:
20.1) Türk Medeni Kanunu ve Dernekler Kanunu hükümlerine göre üyelik koşullarının kaybedilmesi,
20.2) Üyelikten çıkma kararının yazılı olarak Yönetim Kuruluna bildirilmesi,
20.3) Ödeme yükümlülüğünün 6 (altı) yıl üst üste özür belirtmeksizin yerine getirilememesi
20.4) Ödeme yükümlülüğünü yerine getirmeme nedeniyle üyeliği sona eren kişinin yeni başvuru ile yeniden üyeliğe alınmasından sonra ödentisini 2 (iki) yıl üst üste ödememesi,
20.5) Önceden özür belirtmeksizin üst üste 8 (sekiz) Genel Kurula katılmaması,
20.6) Tüzük hükümleri uyarınca üyelikten çıkarılması.
Bu durumlarda üyelik kaydı Yönetim Kurulu kararı ile Sicil Kurulunca silinir.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »