23 Haziran 2018, Cumartesi

GS.TV açıkladı! İşte başkan adayları...

Galatasaray'da 18-25 Ekim tarihlerinde yapılacak olağanüstü seçimli genel kurulda başkanlık için Alp Yalman ve Duygun Yarsuvat yarışacak.

3 Ekim 2014 Cuma 4:27
GS.TV açıkladı! İşte başkan adayları...
Galatasaray'da 18-25 Ekim'de yapılacak Olağanüstü Kongrede aday olan isimler resmen açıklandı...

Galatasaray TV'de yapılan yayına Prof. Dr. Duygun Yarsuvat ile Alp Yalman'ın seçim yarışına gireceği açıklandı.

İŞTE İKİ ADAYIN LİSTELERİ

Alp Yalman'ın listesinde "İşin Çelebi, Taner Aşkın, Engin Kaptanoğlu, Levent Nazifoğlu, Dikran Sonmezgil, Nasuhi Sezgin" gibi isimler var.

Duygun Yarsuvat'ın listesinde ise "Abdurrahim Albayrak, Ebru Köksal, Mete İkiz, Hamdi Yasaman, Arda Üçer, Dursun Özbek, Ural Aküzüm" gibi isimler bulunuyor.

Yarsuvat'ın sürpriz adaylığın arkasında ne var?

Skorer.com adaylık için son gün yaşanan bu sürprizin perde arkasına ulaştı. Buna göre Yarsuvat "Seçim Hükümeti" kuracak. Galatasaray'ı Mayıs 2015'e kadar yönetecek ve ardından yeni bir seçim yapılacak. Böylece adaylığı düşünenlere sağlıklı bir hazırlanma ve yönetim kurma fırsatı verilmiş olacak. Ayrıca Ünal Aysal da camianın bu önemli isminin arkasında duruyor.
Mayıs'taki kongrede de iddialı bir isim üzerinde konsensüs sağlanması hedefleniyor.

Albayrak listesinde

Duygun Yarsuvat'ın listesinde Ünal Aysal'ın yönetiminde yer alan bazı isimlerin yer alacağı da öğrenilirken, futbol şubesi için de Abdürrahim Albayrak'ın da Yarsuvat'ın listesinde yer alması kesinlik kazandı.

Galatasaray'da daha önce yöneticilik ve divan başkanlığı yapan Duygun Yarsuvat, 2004-2008 yılları arasında da Galatasaray Üniversitesi'nde rektör olarak görev yapmıştı.

DUYGUN YARSUVAT KİMDİR?

1957 yılında Galatasaray Lisesi'nden ve 1961 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Yarsuvat; İstanbul Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Galatasaray Üniversitesi'nde öğretim üyeliği yaptı. Türk Ceza Hukuku Derneği Başkanlığı da yapan Yarsuvat, Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi dekanlığı görevinde de bulundu. Duygun Yarsuvat 2004'te yapılan seçimlerin ardından Galatasaray Üniversitesi Rektörü olarak 2008 yılına kadar görev yaptı. Yarsuvat ayrıca İstanbul Barosu'nda Türkiye Barolar Birliği delegeliği görevinde de bulundu.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »