Gül'den Barzani yorumu: Dostluk faydalı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Barzani'nin Diyarbakır ziyaretini değerlendirdi

15 Kasım 2013 Cuma 7: 0
Gül'den Barzani yorumu: Dostluk faydalı
Cumhurbaşkanı Gül, IBKY Başkanı Barzani'nin Diyarbakır'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yapacağı görüşmeye ilişkin, "Ne kadar komşularımızla dostluk içinde olursak o kadar birbirimize faydamız olur" değerlendirmesini yaptı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ı, Erzincan Havalimanı'nda Vali Abdurrahman Akdemir, 3. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Belediye Başkanı Yüksel Çakır ile diğer yetkililer karşıladı.

Erzincan Valiliği'nde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'nin Diyarbakır'a gelişiyle ilgili, "Ne kadar komşularımızla pozitif ajandada olursak, ne kadar komşularımızla dostluk, işbirliği ve dayanışma içinde olursak o kadar birbirimize çok faydamız olur" dedi.

Dershanelerle ilgili çalışma


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dershanelerin kaldırılmasına ilişkin, "Bildiğim kadarıyla kesinleşmiş değil, henüz çalışma aşamasında. Dolayısıyla bakanlık bir çalışma yapacaktır, Meclis'te komisyonda görüşler hep alınacaktır" diye konuştu.

Herkes bir tarafa çekerek yorum yapıyor


Cumhurbaşkanı Gül, öğrenci evleri tartışmasıyla ilgili bir soruyu yanıtlarken de "Bunlardan ortaya çıkan eğer çeşitli rahatsızlıklar söz konusu olursa, problemler, adli meseleler olursa tabii ki gereği yapılır ama Türkiye bir hukuk ülkesidir. Hepsi hukukun üstünlüğü çerçevesi ve ihtiyaçlar çerçevesinde olacak konulardır. Siyasetin doğası gereği herkes bir tarafa çekerek yorum yapıyor gördüğüm kadarıyla" karşılığını verdi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »