Gül'den Davutoğlu'na Demirtaş cevabı!

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ankara katliamı sonrasında HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı arayıp başsağlığı dilediği için kendisini eleştiren Ahmet Davutoğlu'na yanıt verdi.

19 Ekim 2015 Pazartesi 22:55
Gül'den Davutoğlu'na Demirtaş cevabı!
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara’daki patlama sonrasında HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı arayarak başsağlığı dileyen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü katıldığı TV programında eleştirmişti. Abdullah Gül’ün ofisinin resmi Twitter hesabından yapılan açıklama ile Davutoğlu’nun eleştirilerine yanıt verildi.

Ahmet Davutoğlu bugün katıldığı A haber programında Gül’ün Demirtaş’ı aramasını eleştirerek, “Sayın Cumhurbaşkanımız'ın kendi takdirleri. Ama şunu ifade etmek isterim... Burada taziye evi kim? Taziye kime verilir? İlk günden itibaren şunu söyledim... Burada taziye evi Türkiye Cumhuriyeti'dir. Bütün Türkiye'dir. Hepimiz acıyı yaşadık. Sadece HDP'ye taziye dilemek, orada hayatını kaybeden bütün vatandaşları HDP ile özdeşleştirmek anlamına gelir. Büyük bir acı yaşadık. Türkiye'nin en büyük taziye evi Başbakanlık ofisidir." dedi.

HDP'NİN YANISIRA CHP, KESK VE DİSK BAŞKANLARI DA ARANDI

Gül’ün ofisinin resmi Twitter hesabından ise Davutoğlu’na yanıt olarak,  “11. CB Gül, Ankara'daki terör saldırısında mensuplarını yitiren CHP ve HDP ile DİSK ve KESK genel başkanlarına da başsağlığı dilemiştir. Abdullah Gül, olay sonrası yaptığı ilk açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. Cumhurbaşkanı olarak tüm milletimize başsağlığı dilemiştir.” denildi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »