Gül'den Diyarbakırlı Annelere: Siz İnanın ki Çok Cesursunuz

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, çocukları kaçırılan Diyarbakırlı anneleri kabulünde, "Siz inanın ki çok cesur davrandınız." dedi.

25 Haziran 2014 Çarşamba 6:37
Gül'den Diyarbakırlı Annelere: Siz İnanın ki Çok Cesursunuz
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, çocukları kaçırılan Diyarbakırlı anneleri kabulünde, "Siz inanın ki çok cesur davrandınız. Sizin bu davranışınız herkesin vicdanında çok büyük bir yer edindi. Ve inşallah, şundan emin olun, bir kez daha söylüyorum: Ne gerekirse bunu yapmaya devam edeceğiz ve bu güzel çocuklarınızı, inşallah, oğullarınızı, kızlarınızı, kardeşlerinizi size sağ salim geri getirmek için her türlü çabayı gösteriyoruz, göstermeye devam edeceğiz" dedi.GÜL, KÖŞK'TE DİYARBAKIRLI ANNELERİ KABUL ETTİ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, çocukları terör örgütü tarafından kaçırılan Diyarbakırlı anneleri Çankaya Köşkü'nde kabul etti. Cumhurbaşkanlığı'nın internet adresinden kabule ilişkin görüntüler ve Cumhurbaşkanı Gül'ün kısa bir konuşması yayınlandı.

Gül, salona girişinde ayağa kalkmak isteyen annelerin oturmasını isterken, heyetle birlikte Köşk'e çıkan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten ile tokalaştı.

Gül'ün bir anne ile kucaklaşma görüntülerinin ardından, ailelerin çocuklarının geri getirilmesine yönelik taleplerini dinliyor.

Anneleri dinledikten sonra bir konuşma yapan Gül, ailelerin acısının uzun sürmemesi için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceklerini kaydetti.

GÜL, ANNELERİ TEBRİK ETTİ

Anneleri tebrik eden Gül, "Şimdiye kadar çocuğu zorla götürülenler veya çocuğu bir yanlışa saparak dağa çıkanlar, bunların annelerinin, babalarının meydana çıkıp da "ne olur şu çocuğumu getirin, bırakın' deme cesareti olmuyordu. Siz inanın ki çok cesur davrandınız. Sizin bu davranışınız herkesin vicdanında çok büyük bir yer edindi. Ve inşallah, şundan emin olun, bir kez daha söylüyorum: Ne gerekirse bunu yapmaya devam edeceğiz ve bu güzel çocuklarınızı, inşallah, oğullarınızı, kızlarınızı, kardeşlerinizi size sağ salim geri getirmek için her türlü çabayı gösteriyoruz, göstermeye devam edeceğiz" dedi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »