Gültekin Uysal'dan Musul açıklaması

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal Musul'da yaşanan olaylar hakkında açıklamalarda bulundu.

12 Haziran 2014 Perşembe 0:43
Gültekin Uysal'dan Musul açıklaması
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Musul ve Türkiye sınırındaki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

DP Genel Başkanı Uysal açıklamasında şunları kaydetti:

“ Irak-Şam İslam Devleti adlı terörist gurup, bilindiği üzere Irak’ın Musul kentini işgal etmiştir. Bölgeden her an yeni ve kaygı verici haberler gelmektedir. Son olarak Musul Valisi’nin teyit ettiği habere göre Musul Başkonsolosluğumuz basılmış, 2’si çocuk, 3’ü kadın 42 kişi IŞİD karargahına götürülmüştür. Bunun yanında 32 Türk Tır şoförü de IŞİD militanlarınca rehin alınmıştır.

"Hükümetin attığı hiçbir adım barış yanlısı değildir"

Daha iki gün önce Lice’de Bayrağımıza, Onurumuza, Namusumuza kastedilmiş, terör ile, terörist ile muhatap olmanın bedeli ağır bir biçimde ödenmiştir, ödenmeye de devam edilmektedir. Hükümetin attığı hiçbir adım barış yanlısı değildir.

Suriye’de terörist guruplarla da, bir takım pazarlıklarla ilişki kuran hükümet, Lice’de yaşananların sorumlusu olduğu kadar Suriye’de yaşanan, Musul’da yaşanan acıların da sorumlularındandır.

İktidar üyeleri, Arap coğrafyasında, bir takım söylem ve şovlarla aldıkları tezahürata kanarak Türkiye’yi ve bölgeyi kargaşaya dahil etmiş, geçtiğimiz sene Reyhanlı’da, Nevşehir’de terörle yüzleşmemize neden olmuş ve her zamanki gibi bedeli tüm memlekete ödetmişlerdir.

Bölgede kendi PR’larını yaparak kurdukları ikili ilişkilerle ceplerini doldurmaktan öteye gidemeyen iktidar, vatandaşımızın canını tehlikeye atmıştır.

"İç Savaş sıçramaktadır."

Güneydeki en uzun sınır komşumuz Suriye’de 15 Mart 2011 tarihinde başlayan ve bir iç savaşa dönüşen olaylar, bugün maalesef istikrarsızlığın ve çatışmaların kök saldığı bir “komşu” oluşmasına sebep olmuştur.

200.000’e yakın sivilin yaşamını yitirdiği, 130.000 kişinin kayıp olarak rapor edildiği, 5.5 milyon insanın evinden olduğu ve 3 Milyon mülteciye neden olan iç savaşta maalesef kayıplar devam etmektedir. Dahası, savaş ikamet değiştirmeye başlamış ve endişe verici şekilde, 2003 yılından bu yana savaşın içinde olan ve her gün bombalı eylemler ve çatışmalarda yüzlerce sivilin öldüğü Irak coğrafyasına da sıçramıştır.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »