21 Mayıs 2018, Pazartesi

Gündemi sarsan iddiaya yanıt!

Galatasaray yönetimindeki görevinden 1 ay önce istifa eden Sedat Doğan'ın açıklamalarına TFF 1. Başkanvekili ve İcra Kurulu Üyesi Servet Yardımcı'dan cevap geldi.

24 Eylül 2014 Çarşamba 2:33
Gündemi sarsan iddiaya yanıt!
Galatasaraylı eski yönetici Sedat Doğan, "Fatih Terim Nisan ayında Servet Yardımcı ile görüşmüş bizim sonradan haberimiz oldu" sözlerine TFF'den yanıt geldi. TFF 1. Başkanvekili ve İcra Kurulu Üyesi Servet Yardımcı'nın açıklaması Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinde yayınlandı.

İşte o açıklama:

Galatasaray Spor Kulübü'nün eski yöneticilerinden Sayın Sedat Doğan'ın dün gece 360 TV kanalında yayınlanan Telegol programında yapmış olduğu açıklamalar arasında şahsımı ilgilendiren bazı iddiaların bulunduğunu öğrenmiş bulunmaktayım.

Öncelikle şunu belirtmem gerekir ki, Sayın Fatih Terim'in Türkiye Futbol Direktörü olarak göreve gelişi tam bir şeffaflık içinde ve tüm kamuoyunun bilgisi dahilinde gerçekleşmiştir. Değerli Hocamızın bu süreçte üyesi olduğu kulüp adına göstermiş olduğu dikkat ve hassasiyet, bu konuyu tekrar açıklamaya gerek bırakmayacak kadar açıktır. Dahası tamamen Sayın Ünal Aysal'ın bilgisi dahilinde ilerlemiş olan bu süreçte Hocamızın duruşu herkes tarafından takdirle karşılanmıştır.

Belirtmek isterim ki, Değerli Hocamızla uzun yıllar sonra ilk görüşmem, Federasyon Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören'in evinde, Eylül ayında, Sayın Ünal Aysal'ın izniyle gerçekleşen toplantıda olmuştur. Sayın Sedat Doğan'ın iddia ettiğinin aksine Hocamızla, bundan önce ne kendi evimde ne de başka bir yerde hiç bir görüşmem olmamıştır. Bunun yanı sıra, TFF olarak Fatih Terim'den önce hiç bir teknik direktör adayıyla görüşme yapmadığımızın da kesin olarak bilinmesi gerekmektedir.

Türk futbolunda fazlasıyla ihtiyaç duyduğumuz barış ortamının sağlanabilmesi için, bu türden asılsız iddialara ve yalan haberlere itibar edilmemesini tüm spor kamuoyundan önemle rica ederim.

Servet Yardımcı
TFF 1. Başkanvekili ve İcra Kurulu Üyesi
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »