Güven Bana yarışmasında Kur'an'lı yemin krizi

‘Güven Bana’ isimli yarışma programı dün ‘Kur’an’lı yemin’ krizine sahne oldu. ‘Kur’an üzerine yemin ederim, bana güven’ diyerek partnerini ikna eden yarışmacı sözünde durmadı ve parayı tek başına kazandı.

4 Ocak 2013 Cuma 16:44
Güven Bana yarışmasında Kur'an'lı yemin krizi

Oyuncu Tamer Karadağlı’nın sunumuyla ekrana gelen ‘Güven Bana’ yarışma programının dün akşamki bölümü çok ilginç anlara sahne oldu. Yarışmacılardan birisi defalarca yemin etmesine, ve hatta “Kur’an çarpsın ki sözümden dönmeyeceğim” demesine rağmen sözünde durmayarak partnerini yarı yolda bıraktı.

Aydeniz ve Cihan isimli yarışmacılar, Güven Bana yarışmasında bir ilke imza atarak finale kadar sorunsuz bir şekilde yarıştı. 15 sorunun sonunda ise 72 bin lira rakamına ulaşmayı başaran yarışmacılar daha sonra birbirlerine sözler vermeye başladı.

“KUR’AN ÇARPSIN Kİ…”

Özellikle Cihan isimli yarışmacının ettiği yeminler oldukça dikkat çekiciydi. Cihan, "Yemin ediyorum bak, Kur'an çarpsın ki sözümden dönmeyeceğim, düğmeye basmayacağım" sözleriyle Aydeniz’i yarı yolda bırakmayacağına ikna etti.

DAYANAMADI BUTONA BASTI

Ailelerinin yanına giderek görüş alan iki yarışmacı daha sonra yeniden yarışma alanına geldi. Önce sunucu Tamer Karadağlı’nın tekliflerine aldırış etmeyen yarışmacılar yollarına devam etti. Ancak ne olduysa teklif 72 bin liraya ulaşınca oldu. Cihan 72 bin liralık teklife dayanamadı ve ettiği yeminlere rağmen Aydeniz’i yarı yolda bırakarak butona bastı. Böylece Cihan, ikiye bölünmesi planlanan 72 bin liraya tek başına sahip oldu.

“KUR’AN’I NEDEN KARIŞTIRIYORSUN”

Cihan’ın hareketi karşısında şoke olan Aydeniz, "İnançlı bir insan olduğum için Kur'an üzerine yemin edilince dayanamadım, inandım" dedi. Anne ve babasının hayatta olmadığın söyleyip İstanbul'da yaşadığına vurgu yaparak Cihan'a güvenmesinin büyük bir hata olduğunu belirten Aydeniz, "Niye yemin ediyorsun, madem kandıracaksın Kur'an'ı niye karıştırıyorsun" sözleriyle tepki gösterdi.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »