19 Temmuz 2018, Perşembe

Hacıosmanoğlu’ndan Aziz Yıldırım’a ağır sözler

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Aziz Yıldırım hakkında sert sözler kullanırken, temiz ve adaletli futbola vurgu yaptı.

29 Haziran 2013 Cumartesi 7: 0
Hacıosmanoğlu’ndan Aziz Yıldırım’a ağır sözler
Trabzonspor Kulübü’nde yeni başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, katıldığı televizyon programında, Aziz Yıldırım’ın basın toplantısında kendisiyle ilgili yaptığı açıklamalara cevap verdi. Hacıosmanoğlu’nun yaptığı açıklamalar Aziz Yıldırım’ı ve Fenerbahçe cephesini kızdıracak cinsten.

Ahlaklı, adil ve temiz bir Türk futbolu istediklerini söyleyen Hacıosmanoğlu, "Ben, UEFA bu cezaları verdikten sonra onların camiaları, cefakar taraftarları adına üzüldüğümü söyledim ama basın toplantısına baktığımda şahsına da acımaya başladım. Bir insan kendini bu kadar acınacak duruma düşürmez. Zamanı geldiğinde bırakmayı bilmeniz lazım" dedi.

Hacıosmanoğlu son günlerde polemik haline gelen Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz’ın da katıldığı tartışmayla ilgili, "Kulüpler Birliği toplantısına atıfta bulunuyor, Sivasspor Başkanı'nın söylediklerini, 'Hacıosmanoğlu açıklasın, yoksa ben bir basın toplantısı düzenleyip açıklayacağım' diyor. Demek ki çok önemli bir şey var. Zaten konuşmasının içerisinde açıklamak istediği ama açıklayamadığı bir sürü şey var. Çok konuştu ama kimse bir şey anlamadı. Kulüpler Birliği toplantısında yıllardır söylediklerimizin hepsini söyledim. Hatta Kulüpler Birliği Başkanı'na da şunu söyledim, bu toplantıları yapmanın bir manası yok” şeklinde konuştu.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Aziz Yıldırım diyor ki 'Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz'ın orada söylediklerini açıklasın'. Açıklayacağım ben de ama bizim orada söylediğimiz bütün ağır sözlerde Fenerbahçe'yi temsilen genel sekreterleri oradaydı. Temiz Türk futbolu, emek hırsızları adına, Türk futbolunu kirleten, kendi çıkarı için kullananlar adına söylenmesi gereken her şeyi layıkıyla söyledik. Bu ağır sözlere, temiz Türk futbolu adına söylediğimiz, adalet istediğimiz konuda sarf ettiğimiz sözlere genel sekreter niye cevap vermedi. Bizim konuşmalarımız üzerine Mecnun Başkan da şunu söyledi, 'biz zan altında kalıyoruz bu konuşmalarla, biz günahsızız'. 'Maç satan ailesini satar' diye bir cümle var, o lafı sürekli kullanıyor. 'Ben Sadri Başkan ile oturuyordum. Sadri Başkan'a dedim ki, bizim kulağımıza dedikodular geliyor, Trabzonspor’dan oyuncularımıza para gönderileceği ile ilgili, bunu sordum o da dedi ki benim bu konulardan haberim yok'. Söylediği bu kadar… Bunu mu merak ediyor? Bunu mu basın toplantısı yapıp açıklayacaktı? Söylenen sözler bunlar. Kendisine sorarsınız, orada 15-16 kişi var, onlar da aynı cevabı söyler.

Aziz Yıldırım şu anda Fenerbahçe Kulübü Başkanı da değil. Sanki orada Sivasspor Başkanı farklı bir şey kullanmış, biz onun cevabını verememişiz. Çıksın Mecnun Başkan bir şey söylesin, biz ona cevap verelim. Türkiye'de giderayak nifak tohumları sokmaya çalışıyor. Mecnun Başkan benim de dostumdur, arkadaşımdır.”
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »