13 Aralık 2018, Perşembe

Hakan Fidan aday değil, başvurusunu geri çekti

Hakan Fidan, milletvekili aday adaylığı için AK Parti'ye yaptığı başvurusunu geri çekti. Hakan Fidan yaptığı yazılı açıklamada "Gördüğüm lüzum üzerine, bugün itibariyle 25'inci Dönem milletvekili aday adaylığı başvurumu geri çekmiş buluyorum" dedi. İşte Hakan Fidan'ın o açıklaması:

10 Mart 2015 Salı 2:34
Hakan Fidan aday değil, başvurusunu geri çekti
HAKAN FİDAN ADAYLIĞINI GERİ ÇEKTİ

MİT eski Müsteşarı Hakan Fidan, 25. Dönem Milletvekili adaylığı için  AK Parti'ye yaptığı başvuruyu geri çekti.Fidan, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Gördüğüm lüzum üzerine, bugün itibariyle 25'inci Dönem milletvekili  genel seçimleri aday adaylığı başvurumu geri çekmiş bulunuyorum. 
 
'BUNDAN SONRA DA TEVDİ EDİLEN HER VAZİFEYİ...'
 
Ülkeme ve milletime hizmet yolunda, bugüne kadar olduğu gibi bundan  sonra da tevdi edilen her vazifeyi hakkıyla yerine getirmenin gayreti içinde  olacağım. Bu vesileyle, destek ve itimatlarından dolayı, Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza ve aziz milletimize şükranlarımı arz eder, saygılar sunarım.  
 
Dr. Hakan Fidan." 
 
MİT'İN BAŞINA GERİ DÖNMESİ BEKLENİYOR
 
Yaşanan gelişmenin ardından Hakan Fidan'ın MİT'in başına dönüp dönmeyeceği merak konusu oldu. Hakan Fidan'ın MİT'in başına dönmesi bekleniyor.
 
Fidan'ın ayrılığı sonrası MİT'e asaleten atama yapılmamıştı. Müsteşar Yardımcısı Musa'nın vekalet edeceği açıklanmıştı.
 
İSTİŞARE EDİLDİ
 
Eski MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın milletvekili aday adaylığından geri çekilme talebini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu arasındaki istişare sonrasında bildirdiği öğrenildi. Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Hakan Fidan'ınAk Parti'den milletvekili aday adaylığı başvurusundan geri çekilme talebi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu arasında istişare edildi. İstişarede, Fidan'ın söz konusu başvurusunu geri çekme talebi uygun bulundu. Bunun üzerine, Fidan, AK Parti'ye yaptığı başvuruyu geri çekti.
 
ERDOĞAN 'KIRGINIM' DEMİŞTİ
 
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan en son olarak Suudi Arabistan dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlamıştı. Erdoğan, AK Parti’den milletvekili aday adayı olmak üzere MİT Müsteşarlığı görevinden istifa eden Hakan Fidan’a hâlâ kırgın olduğunu belirterek, “Onu böyle bir göreve getiren benim. Müsaade edilmiyorsa orada kalması ve ayrılmaması gerekirdi. Tabii ki kırgınım” demişti.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »