'Hakan Fidan tekrar MİT'te görevlendirildi'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Bakanlar Kurulu Toplantısı sona erdi. Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, toplantının ardından açıklamalarda bulundu. Arınç, milletvekilliği aday adaylığını geri çeken Hakan Fidan'ın tekrar MİT'te görevlendirildiğini duyurdu.

10 Mart 2015 Salı 3:16
'Hakan Fidan tekrar MİT'te görevlendirildi'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki  Bakanlar Kurulu Toplantısı sona erdi. Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

Arınç'ın açıkalmalarından satırbaşları:

DÜŞEN UÇAKLAR

Savaş uçaklarının düşmesi teknik bir konu. Önce 24 Şubat'ta 2 uçak düştü. Ardından 5 Mart'ta da uçağımız düştü 2 pilotumuz şehit oldu.
2 uçağın yapısı ayrı. Teknik kontrolleri her zaman yapılmaktadır. Moderinize edilen uçaklar, 2020 yılına kadar devam edecektir.
En az kaza sayısı Türkiye'dedir. Hava Kuvvetlerimizde bu uçakları kullanan pilotlarımızı fevkalede iyi pilotlardır.
Adli ve idare yöndten soruşturma sürmektedir. Pilotaj eğitimi devam etmektedir. Şu anda tahminhi olarak verilen kanaat, teknik sebeplerle döşmedeği yönündedir.

HAKAN FİDAN MİT'E GERİ DÖNÜYOR

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Hakan Fidan'ın adaylığını geri çekmesiyle ilgili "Sayın Başbakanımız Hakan Fidan'ı tekrar MİT Müsteşarı olarak görevlendirmiştir. Yakında görevine başlayacaktır" dedi.

 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »