21 Haziran 2018, Perşembe

Hakan Karakuş: 'Eşinin yanında seni döverim'

Hakan Karakuş: "Aracın şoförü inip arabamın yanına geldi. ‘İşine bak, eşinin ve çocuklarının yanında dövmeyelim, yürü git’ dedi."

19 Eylül 2014 Cuma 16:24
Hakan Karakuş: 'Eşinin yanında seni döverim'
HABERTÜRK'ten Cemal Doğan NATO’da görevli F-16 Pilotu Kurmay Yarbay Hakan Karakuş’un, Kuveyt Büyükelçiliği diplomat ve görevlileri tarafından darp edilmesi olayıyla ilgili Merkez Komutanlığı’na verdiği ifadeye ulaştı. Kuveytli diplomat ve görevlilerden şikâyetçi olan Karakuş, Soruşturma Savcısı Banu Özenç İslim’e görevli bir asker tarafından ulaştırılan ifadesinde olayı tüm detaylarıyla anlattı. Karakuş’un ifadesine göre 11 Eylül günü olay şöyle yaşandı:

‘İKAZ İÇİN KORNAYA BASTIM’
“Yeni doğmuş çocuğumun topuk kanını aldırmak için Oran Sağlık Ocağı’na götürmek üzere Turan Güneş Bulvarı’nda seyir halindeydim. Bulvarın çıkış istikametinde araçlar yolun sağ tarafına park ettikleri için yol tek şeride düşmüştü. Bu nedenle ben ve diğer araçlar sol şeritte giderken bir anda sağ tarafımdan bir araç sinyal vermeden geçerek bir anda sola geçip önüme kırınca ben de araca çarpmamak için neredeyse kaldırıma çıkacak şekilde direksiyonu kırarak sola kaçtım. Sağımdan geçen aracı ikaz etmek için kornaya bastım. Araç önümde birden durdu.

‘EŞİNİN YANINDA DÖVERİM’
Aracın şoförü inip arabamın yanına geldi. ‘İşine bak, eşinin ve çocuklarının yanında dövmeyelim, yürü git’ dedi. Daha sonra ben yola devam ettim. Şoför arabasına bindi ve arkamdan hareket etti. Araç beni geçip gidince, aracımda hasar olup olmadığını kontrol etmek için kaldırıma doğru yanaştım. Aynı anda diğer araç da yavaşladı ve arka tarafta durdu. Ben aracımdan inince, diğer aracın şoförünün bana doğru koşarak geldiğini gördüm. ‘Durun ne yapıyorsunuz’ dedim. Aralarında Arapça konuştular ve bu konuşmadan sonra bir kişi yakamdan çekerek tişörtümü ve atletimi yırttı. Aynı anda diğer iki kişi arkamdan boynuma sarılarak beni darp etti.”

BANKAYA SIĞINMIŞTI
Kuveytli diplomatlar Hava Kurmay Pilot Hakan Karakuş’u eşinin gözü önünde darp etmişti. Vatandaşların tepkisi üzerine bankaya sığınan diplomat ise polis ekipleri tarafından çıkarılmıştı.

O SÖZLERİ SORULDU
F-16 pilotunu darp eden Kuveytli diplomatların sınır dışı edilmesi durumunda Kuveyt’in Türkiye’deki yatırımlarının bundan olumsuz etkileneceğini ifade ederek tehditvari konuşan Büyükelçi Abdullah Abdulaziz al-Duwaikh Dışişleri Bakanlığı’na çağrılarak izahat istendi. Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, büyükelçinin açıklamaları konusunda bilgi istedi. Büyükelçi, “Burada birçok yatırımımız var. Mahkeme kararı olmadan sınır dışı edildiği duyulursa, Kuveytli yatırımcılar Türkiye’den ayrılacaktır. Çünkü bu ülkeye güvenemeyecekler” demişti.

KAMERA KAYITLARI İSTENDİ
Ön soruşturmayı yürüten Savcı Banu Özenç İslim’in dosyaya bakmaya devam edeceği öğrenildi. Yarbayın ifadesinin ardından, olay yeri kamera kayıtlarının da önümüzdeki günlerde savcılığa iletilmesi bekleniyor. Olaya karışan ve ifadesi alınan elçilik şoförünün tutuklanması istenmiş ancak bu talep kabul edilmemişti.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/1 + YORUM EKLE
  • AKP,liler OKUSUN PANTÜRKiST - 20 Eylül 2014 iSRAiL asilli yahudi olmayan fakat YAHUDi hizmet madalyali ALCAK,,BOP esbaskani olupda kendisini OSLO,da SEREFSiZ ilan eden SEREFSiZ IRAK,da conilerle --SURiYE,de iSRAiL ile LiBYA,da HACLI ittifaki ile el-ele olan KAHPE SURiYE,den düsürülen jetimizde öldürülen piltun,, MAMARA gemisinde öldürülen vatandasinin intikamini nasil aldiysa bu KUVEYT,din dövdügü pilotin intikaminida alir süpheniz olmasin.. Telefononu dinleyen parelel yapiya nasil kan kusturduysa ALMANYA,da yakinda kan kusacak artik o bir dünya lideri 2.peygamber DAVOS FATiHi ve baskan o herbirsey. süpheniz olmasin höyt deseniz 3500-koruma arasinda alsana 3-sümeyya 4- emine diyecek ödlek degil sizce degilmi oki ALLAH,in tüm vasiflarina sahip birisi köske bile gitmiyor nedenmi o ATATÜRK kadarmi..?? öküzlere selam olsun bu ülke elinizden giderken o kacacak ya siz öküzler..

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »