21 Mayıs 2018, Pazartesi

Hakan Şükür'e bir şok daha!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası hakkında yakalama kararı çıkarılan Hakan Şükür hakkında, Twitter üzerinden bir kişiye hakaret ettiği iddiasıyla 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

6 Eylül 2016 Salı 17: 7
Hakan Şükür'e bir şok daha!
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi  sonrası hakkında yakalama kararı çıkarılan Hakan Şükür hakkında  "Sesli, yazılı  veya görüntülü bir ileti ile hakaret" suçundan  2 yıl 4 aya kadar hapis cezası  istemiyle dava açıldı. 

Psikolojik Danışman İsmail Loyan'ın kendisine yönelik Twitter  üzerinden hakaret ettiği iddiasıyla Hakan Şükür hakkında yaptığı şikayet üzerine  başlatılan soruşturma tamamlandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, müşteki  Loyan'ın 24 Kasım 2015 tarihinde sosyal paylaşım sitesi Twitter'da Hakan Şükür  adlı kullanıcınınAtatürk'le ilgili bir paylaşımını görmesi üzerine yorum  yaptığı, bunun üzerine şüpheli Şükür'ün de müştekiye hitaben onur, şeref ve  saygınlığını rencide edebilecek şekilde ileti göndererek hakaret suçunu işlediği  belirtildi.

İddianamede, Şükür'ün söz konusu suçla ilgili ifadesinin alınması için  tüm adreslerinden arandığı ancak mevcut adreslerinde bulunamadığı için ifadesinin  alınamadığı belirtilerek, "Sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret"  suçundan  3 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

İddianame, gönderildiği 33. Asliye Ceza Mahkemesince kabul edildi.  Şükür'ün yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »