20 Haziran 2018, Çarşamba

Hakaret twitleri için düğmeye basıldı

Gezi Parkı protestoları sırasında sosyal medya üzerinden devlet büyüklerine hakaret içerikli mesajlar paylaşanlarla ilgili İstanbul Emniyeti'nden flaş bir hamle geldi. Küfür ettiği belirlenen 35 kişinin ifadesi alınacak.

27 Haziran 2013 Perşembe 18:47
Hakaret twitleri için düğmeye basıldı
Sosyal medya küfürcülerine şok! Gezi Parkı olayları boyunca Twitter ve Facebook üzerinden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dahil devlet büyükleri hakkında küfür ve hakaret içerikli mesaj yazan ve fotoğraflar paylaşan kişiler hakkında başlatılan çalışma kapsamında 35 kişi belirlendi.

Söz konusu kişilerin paylaşımlarının suç unsuru taşıdığı bildirilirken önümüzdeki günlerde başlatılacak soruşturma kapsamında bu kişilerin ifadelerine başvurulacağı kaydedildi.

Akşam'dan alınan bilgiye göre, İstanbul Emniyeti'nin yaklaşık 5 milyon twit ve Facebook mesajını incelemesi kapsamında başlatılan soruşturmada 35 kişinin mesajlarının suç unsuru taşıdığı belirlendi. Bu mesajlardan örnekler alınıp bir rapor hazırlandığı öğrenilirken, rapor İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi.

Savcılık, bu kişilerle ilgili başlatacağı soruşturmada, deliller ışığında bu kişilerin ifadelerine başvuracak. Soruşturmada önümüzdeki günlerde gözaltı kararı da verilmesi bekleniyor. 

SAYI İLERİDE ARTABİLİR 


Emniyet yetkilileri, küfür ve hakaret içerikli twit ve Facebook mesajlarının incelenmesine devam edildiğini, sayının önümüzdeki günlerde artabileceğini belirtti. 

Twitter’da şiddet olaylarını organize eden, şiddet olayları gerçekleştiren ve yanlış twitler ile göstericileri galeyana getiren kişileri tespit etmek için Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün 5 milyon twit’i incelemesinin devam ettiği belirtildi. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »