Hakkari şehit sayısı 8'e yükseldi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Hakkâri Çukurca Taşbaşı köyü bölgesinde, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle çıkan silahlı çatışma esnasında yaralanan üç askerin daha şehit olduğunu açıkladı. Şehit askerlerin sayısı 8'e yükseldi. Bölgede süren operasyonlarda şu ana kadar 35 terörist öldürüldü.

30 Temmuz 2016 Cumartesi 12:38
Hakkari şehit sayısı 8'e yükseldi
TSK'dan yapılan açıklamada, "29 Temmuz 2016 Cuma günü saat 17.45 sularında, Hakkâri/Çukurca Taşbaşı köyü bölgesinde, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle çıkan silahlı çatışma esnasında yaralanan üç kahraman silah arkadaşımız daha şehit olmuş, ilk anda irtibat kurulamayan bir silah arkadaşımız yaralı olarak bulunmuş, ayrıca çatışmaların devamında ondokuz kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır" denildi.
  "Bölgedeki söz konusu çatışmada yaralanan toplam yirmi beş kahraman silah arkadaşımızın hastanede tedavilerine devam edilmektedir" denilen açıklamada, "Müteakiben bölgede icra edilen hava destekli operasyonda, sekiz bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir.

  Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz" ifadesi kullanıldı.

ŞEHİTLERİN KİMLİKLERİ

Hakkari-Çukurca Karayolunda PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan askerler için Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’da tören yapılacak. Törenin ardından şehit cenazeleri memleketlerine uğurlanacak.

Törenlerin ardından 25 yaşındaki Şehit Jandarma Teğmen Selim Coşkun Adana Kozan, 28 yaşındaki Jandarma Astsubay Kıdemlı Çavuş İbrahim Betin Afyonkarahiser Sandıklı, 25 yaşındaki Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Tünel İstanbul, 23 yaşındaki Şehit Uzman Çavuş Hüsnü Erkut Tokat Erbaa, 25 yaşındaki Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sercan Özkul Balıkesir Gönen, 23 yaşındaki Şehit Jandarma Uzman Çavuş Hasan Keleş Sakarya Karasu, 23 yaşındaki Jandarma Astsubay Çavuş Bekir Eren Deniz Çorum ve 25 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Samat Aktaş Bursa Kemalpaşa’ya uğurlanacak.


TSK: "35 terörist etkisiz hale getirildi"

Gece  yarısından sonra Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki Beybuta Tepesi üs bölgesine  sızma girişiminde bulunan 27 PKK'lı terörist, hava ve kara harekatıyla etkisiz  hale getirildi. Çukurca'daki çatışmalarda etkisiz hale getirilen 8 bölücü terör  örgütü mensubu ile etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 35'e ulaştı

        Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, gece yarısından  hemen sonra Beybuta Tepesi üs bölgesine 3 grup halinde sızmaya çalışan bölücü  terör örgütü PKK mensupları, keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edildi.

    Bunun üzerine düzenlenen hava harekatında 23, kara harekatında da 4  olmak üzere 27 terörist etkisiz hale getirildi.

    Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki çatışmalarda etkisiz hale getirilen 8  bölücü terör örgütü mensubu ile etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 35'e  çıktı.

    Bölgede teröristlere yönelik operasyonlar devam ediyor.

YOĞUN TOP ATIŞI

Gece başlayan çatışmada, PKK'lıların bulunduğu bölgeye aydınlatma yapıldıktan sonra güvenlik güçleri tarafından yoğun ateş altına alındı. Görüntülerde; sabahın ilk saatlerinde itibaren ise PKK'lıların bulunduğu bölgeye yoğun top atışlarının yapıldığı görülüyor
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »