24 Mayıs 2018, Perşembe

Hakkari'de son dakika! 8 PKK'lı etkisiz hale getirildi, 3 asker yaralı!

Hakkari Valiliği: Yüksekova'da 3 güvenlik görevlisi yaralandı, 8 PKK'lı etkisiz hale getirildi

13 Ekim 2015 Salı 18:10
Hakkari'de son dakika! 8 PKK'lı etkisiz hale getirildi, 3 asker yaralı!
HAKKARİ Valiliği, Yüksekova İlçesi'nde sürdürülen operasyonda 8 PKK'lının etkisiz hale getirildiğini, 3 güvenlik görevlisinin yaralandığını açıkladı.
 
Valiliktten yapılan açıklamada, bugün güvenlik güçleri tarafından Yüksekova İlçesi kırsal kesiminde operasyonlar yapıldığı belirtilirken şöyle denrildi:
 
"İcra edilen operasyonlar kapsamında; Bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmalarda, 3 güvenlik görevlimiz yaralanırken, 8 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. 
 
Devam eden operasyonlarda;1 Adet Doçka uçaksavar silah, 1 Adet AK-47 Kalaşnikof silah, 2 Adet Bixi makineli tüfek, ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir."
 
DÜN DE ÇATIŞMALAR VAR
 
Genelkurmay Başkanlığı ise bugün yaptığı açıklamada dün Hakkari Yüksekova'da operasyon düzenlediğini, 12 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurmuştu. O açıklama şöyle:
 
Hakkâri / Yüksekova’da devam eden operasyonda icra edilen hava harekatı ile Bölücü Terör Örgütüne ait bir adet Doçka uçaksavar silah mevzi, beş adet sığınak ve teröristlere ait mühimmat deposu tahrip edilerek toplam 12 Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »