Hakkari'den acı haber! 2 şehit...

Hakkari üksekova'nın İkiyaka bölgesinde yürütülen operasyon sırasında üç asker buz ve karanlığın etkisiyle uçurumdan düştü. İki asker şehit düşerken, bir asker hafif yaralı olarak tedavi altına alındı.

15 Nisan 2017 Cumartesi 20:35
Hakkari'den acı haber! 2 şehit...
Yüksekova İlçe merkezine yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta bulunan Dağlıca bölgesindeki İkiyaka Dağları'nın 3 bin 750 rakımında sarp ve yer yer karlı bölgesinde, güvenlik güçleri bu sabah arama tarama faaliyetine çıktı. Güvenlik güçleri operasyonu sürdürürken, yaya olarak ilerleyen bir grup asker uçuruma yuvarlandı. İlk bilgilere göre kazada, uçuruma yuvarlanan Binbaşı Kürşat Selim Şenol ile kimliği henüz öğrenilemeyen 1 uzman çavuş şehit oldu, 1 uzman çavuş yaralandı.
Yaralı uzman çavuşlar Yüksekova Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

GENELKURMAY AÇIKLAMA YAPTI
Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan bilgilendirmede, şu ifadelere yerv erildi: "15 Nisan 2017 tarihinde saat 05:40 sularında, Şehit Tank Yüzbaşı İhsan Ejdar Operasyonu kapsamında; Hakkâri ili Yüksekova ilçesi İkiyaka/Davulcu Tepe mevkiinde pusu ve güvenlik maksadıyla bulunan birliğimizden üç kahraman silah arkadaşımız, bölgenin sarp, dik, buzlu ve havanın karanlık olması sebebiyle kayarak uçurumdan aşağıya düşmüşlerdir. Meydana gelen olay neticesinde iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız hafif yaralı olarak derhal Yüksekova Devlet Hastanesi'ne sevk edilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »