Halil Ünal adliyeye götürüldü

Eskişehirspor'un eski başkanı Halil Ünal polisler tarafından Eskişehir adliyesine götürüldü.

27 Haziran 2013 Perşembe 7: 0
Halil Ünal adliyeye götürüldü
Geçtiğimiz günlerde yapılan Eskişehirspor Başkanlığı seçiminde yarışı Mesut Hoşcan'a kaybeden Halil Ünal adliyede. Bu sabah Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından 2006 yılındaki bir ihale davası nedeniyle adliyeye sevk edilen Halil Ünal ve 10 kişi ihaleye fesat karıştırma suçundan dolayı adliyeye sevk edildikleri iddia edildi.

Sabah saatlerinde polisler tarafından adliyeye sevk edilen Halil Ünal'ın avukatları konu hakkında yaptıkları açıklamada Halil Ünal'ın yürütülen bir soruşturma kapsamında ifadesine başvurulmak üzere adliyeye getirildiğini, burada cumhuriyet savcısına bilgi vereceğini söylediler. Avukatlar Halil Ünal'ın sevk edilmesiyle ilgili konunun Eskişehirspor ve başkanlığını yürüttüğü Pancar Ekicileri Kooperatifi ile ilgili olmadığını da söylediler.

2004-2006 ve 2008-2013 yılları arasında Eskişehirspor'un başkanlığını yürüten Halil Ünal geçtiğimiz yıl Kulüpler Birliği Başkanlığı görevine de seçilmişti. Eskişehirspor seçimlerinde başkanlık yarışını Mesut Hoşcan'a kaybeden Halil Ünal dün Kulüpler Birliği Başkanlığı görevinden istifa etmişti. Halil Ünal halen, Pancar Ekicileri Kooperatifi başkanlığını yürütüyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »