Haluk Koç: Başbakan debelenme milleti de germe

CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç, Gezi Parkı olayları nedeniyle Başbakan Erdoğan'ı eleştiri yağmuruna tuttu.

27 Haziran 2013 Perşembe 7: 0
Haluk Koç: Başbakan debelenme milleti de germe
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Sözcüsü Haluk Koç, Gezi Parkı olaylarının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bundan sonraki süreçte olmayacağını söyledi. Koç, Başbakan Erdoğan'ın sokakta demokrasi, özgürlük isteyenlerle uğraşacağına Türkiye'nin başına ne gibi belalar sardığına bakması gerektiğini bildirdi. 

Haluk Koç, TBMM‘de düzenlediği basın toplantısında Gezi Parkı olaylarını da içine alarak son 1 aylık sürece ilişkin "Bu süreci özetleyebilecek olan bir tarafta duran adam diğer tarafta demokrasi özürlüsü Başbakan, bir tarafta kitap okuyan elinde karanfil tutan gençler, diğer tarafta diktatörlük heveslisi bir kişi var” diye konuştu.
 
Haluk Koç sözlerine şöyle devam etti:

"Yüce dinimi yalanlarına alet etmekten utanmayan, toplumu parça parça etmekten utanmayan bir bölücü var. Bir yanda kanunsuz keyfi emirlerle yönetilen, kendi halkına şiddet uygulamaya zorlanan bir polis var, polisi halkı ile karşı karşıya getiren, onları toplumda sevimsizleştiren, onların özlük hakları konusunda adım bile atmayan sahte bir yüz ifadesi var. Bir yanda hayat sadece futbol değil kardeşim diyen Çarşı grubu var, diğer yanda bu gruptan bile terör örgütü çıkartabilen tek bir kişi var."
 

'DEBELENME MİLLETİ DAHA DA GERME'


"İşin özeti; kendini kandırma kardeşim, kendini zorlama, bu milletin sabrını taşırdın artık, yüce Allah ve kutsal dinimizi milletimizi aldatmak için kullanma, zalimlik yaparken mağduru oynama huyunu terk et, şunu bil, bundan sonraki süreçte sen yoksun, sen çizildin, sen bittin. Bundan sonraki planlarda sen yoksun. Debelenme milleti daha da germe. Herkes planını programını sen olmadan yapıyor, dikkat et, kendi partinde bile, sen bundan sonra yoksun artık."

CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gezi Parkı olayının arkasında dış mihrakların olduğu yönündeki açıklamalarını hatırlatarak, "Hangi Dış mihraklar Başbakan? Sen İslam dünyasına arkadan hançer saplayan adam görevini aldın ve o görevi yerine getirdin. Hangi dış mihraklardan bahsediyorsun, dön fotoğrafına bak" diye konuştu.
 
Cizre'de PKK'nın kendi asayiş timini kurduğu iddialarının sorulması üzerine “Başbakan sokakta demokrasi özgürlük isteyenlerle uğraşacağına, komplolar arayacağına, Türkiye’nin başına ne gibi belalar sardı, sarıyor onun ayırdında olsa çok daha iyi olur. Bu Türkiye'nin yönetilemediğini gösteriyor. Bu Türkiye'nin bir şekilde Tayyip Erdoğan ile çözülmeye, çözündürmeye çalışıldığını gösteriyor. Acı sahneler” yanıtını verdi.

AB Bakanı Egemen Bağış'ın AB büyükelçileriyle gerçekleştirdiği toplantıya yönelik bir başka soruya da cevap veren Haluk Koç, "Twitter kahramanlığıyla uğraşan, siyasi ahlak ve siyasi donanım konusunda bir takım maruziyetleri olan bir Sayın Bakan. Söylediklerinin karşısında da alıcı bulamaması gayet doğal” diye konuştu.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »