Haluk Koç'tan önemli açıklamalar

CHP Sözcüsü Haluk Koç, 7 Haziran seçimlerine dair açıklamalarda bulunuyor.

7 Nisan 2015 Salı 21: 2
Haluk Koç'tan önemli açıklamalar
İşte Haluk Koç'un açıklamaları:

CHP şubat 2012 bir tüzük değişikliği yaptı. Önce parti içinde demokrasi sonra Türkiye’de demokrasiyi gerçekleştirebiliriz savını öne sürmüştü.  Adaylarının örgütündeki tüm üyelere danışılarak belirlenme kararı almıştı, o günden bugüne ilk genel seçimi yaşıyoruz. CHP 29 Mart tarihinde 45 seçim bölgesinde tüm üyelerin katılımıyla ön seçim yaptı. 10 seçim bölgesinde hakim denetiminde değil ama belki de daha düzenle örgüt içinde seçim yaptı. Bir tek CHP, partisine kayıtlı üyelerin tercihnii listesine yüzde 80’den fazla yansıtan parti oldu.

Şu anda Türkiye’nin iyi yönetilmediğini bir yurttaş olarak çok net görüyorum. Demokrasinin tüm kurum ve kuralları gittikçe askıya alınan kurumlar ve kurallar haline dönüştü. Bu sıkıntıyı aşmak zorunda Türkiye. Demokrasinin en önemli aşamalarından biri olan sandıkta Türk halkı bu gidişe dur diyecek.

KILIÇDAROĞLU SÖZÜNÜ YERİNE GETİRDİ

Kadın erkek eşitliği ve kadının toplumda rolü siyasetin de gündem maddelerinden biri. Kadının iş gücünden kopartılması, eve hapsedilmesi, kadının erkekle eşit olmaması fıtratında var sözlerini yaşıyoruz.  Kemal Kılıçdaroğlu 28 kontenjan adayında 7 seçim bölgesinin 1. sırasına kadın adayların yerleştirileceği söylemişti. Bu sözünü yerine getirdi.

Kadın adayların birinci sırada olduğu illeri söylüyorum. Adana ve Afyonkarahisar’da örgüt kadın adayları birinci sıraya getirmiştir. Ankara 1. Bölge, 2 bölge, Bursa Denizli Erzurum Eskişehir İstanbul 1,2,4 İzmir 1,2 Kocaeli.

Listeye baktığınızda 3 engelli, 10 genç ve 103 kadın aday var.    
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »