28 Mayıs 2018, Pazartesi

Hastane'de şaşırtan kavga

Ağrı'da ambulansın takma atması sonucu, Ambulans şoförü ve 2 hemşire yaralandı.

4 Temmuz 2014 Cuma 2: 8
Hastane'de şaşırtan kavga
Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesi'ne bağlı Gürbulak Köyü'ndeki yaralılara müdahale etmek için yola çıkan ambulansın sürücüsü, önüne çıkan otomobile çarpmamak için direksiyon kırınca araç takla attı.

Kazada ambulans sürücüsü ile 2 hemşire yaralandı. Devlet Hastanesine götürülen yaralı sağlık personelinin yakınları, 'geç müdahale' iddiası yüzünden doktorla birbirine girdi.

Doğubayazıt’a bağlı Gürbulak Köyü'nde bugün kavgada yaralananlara müdahale etmek için yola çıkan 112 Acil Servis ambulansın sürücüsü Erdem Akbal Barındı, önüne çıkan otomobile çarpmamak için direksiyon kırdı. Kontrolden çıkan ambulans, takla atarak şarampole yuvarlandı. Kazada sürücü Akbal ile birlikte hemşireler Pervin Turan ve Hatice Sankur yaralandı. Köyde kavgada yaralananlarla, devrilen ambulasta yaralananlar çağrılan başka ambulanslarla Doğubayazıt Devlet hastanesine kaldırıldı. 

SAĞLIK PERSONELİNİN YAKINLARI OLAY ÇIKARDI

Kazada yaralanan hemşireler Pervin Turan ve Hatice Sankur ile ambulans şoförü Erdem Akbal Barındı'nın yakınları hastane bahçesine gelerek yaralıları görmek istedi. Yaralılara müdahale edilmediğini ileri süren hasta yakınları önce güvenlik görevlileri ile ardından sağlık personeli ile tartıştı. Acil serviste görevli beyin cerrahı Dr. Durmuş Oğuz Karakoyun'un yaralı yakınlarını işaret ederek eleştirmesi tartışmaları artırdı. Doktorun küfür ettiğini öne süren yakınları yumruk yumruğa birbirine girdi. Bu arada güvenlik görevlileri, kavgayı ayırmak yerine gelişmeleri görüntüleyen gazetecilere müdahale etti. Kavga çevrede bulunanların araya girmesiyle sona erdi. Soruşturma sürdürülüyor.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »