25 Haziran 2018, Pazartesi

Havai fişek ellerinde patladı, 3 kişi öldü

DANİMARKA’da havai fişeklerin yerde patlaması sonucu 3 kişi öldü, 2 kişi ağır yaralandı. Ülkede 137 yangın meydana geldi.

1 Ocak 2015 Perşembe 21:43
Havai fişek ellerinde patladı, 3 kişi öldü
İlk olay ülkenin Jylland yarım adasında Mariager kentine bağlı Assens’de meydana geldi. Krizantem bomba adı verilen güçlü havai fişek 37 yaşındaki bir şahsın elinde patladı ve şahıs olay yerinde hayatını kaybetti. İkinci olay, Hobro şehrine bağlı Skjellerup’da meydana geldi. 24 ve 25 yaşlarında iki kişi yine güçlü bir havai fişeğin yaklaşık 1 metre mesafede patlaması sonucu hayatlarını yitirdi. Aynı şehrinde 24 ve 28 yaşlarında 2 kişi  ellerinde patlayan fişek nedeniyle ağır yaralandı. Yaralı 2 kişi helikopterle Kopenhag Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. 3 olayda da olay yerine bomba uzmanları gönderildi. Fişeklerden yaralanmalarının daha çok olayların Jylland yarım adasında meydana gelmesi dikkat çekti.


137 YANGIN MEYDANA GELDİ

Ülkenin kurtarma kuruluşu Falck ise, havai fişekler yüzünden 137 yangının meydana geldiğini çok sayıda gencin yaralandığını bildirdi. Falck sözcüsü Jeppe Ilkjer şöyle dedi:

"Yeni yıla girerken çok yoğun başladık. Ülke çapında 155 kez yangın alarm aldık ancak bunlardan sadece 137’si ciddi şekilde yangındı. Ancak gecenin tamamına baktığımızda geçtiğimiz yıla oranla daha az yangın meydana geldi."

Odense ve Svendorg hastaneleri 24 kişinin ellerinden ve gözlerinden yaralandığını, bazı gençlerin ellerinde patlayan fişekler yüzünden parmaklarını kaybettiğini bildirdi. Lolland Falster bölgesinde bir polis memurunun yüzüne aldığı tekme sonucu yaralandığı bildirildi. Emniyet Genel müdürlüğü yılbaşı akşamı içkili kişiler arasında çatışmaların çıktığını ancak önceki yıllara oranla daha sakin bir yılbaşı akşamı geçirildiğini bildirdi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »