"Havalimanının adının 'Atatürk' olmaması hayırlı oldu"

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İstanbul Havalimanı'nın adının Atatürk olmamasının hayırlı olduğunu söyledi. Özel, yeni havalimanının yolsuzluklar, işçi kanı ve doğa katliamı üzerine kurulduğunu savundu.

31 Ekim 2018 Çarşamba 19:12
"Havalimanının adının 'Atatürk' olmaması hayırlı oldu"
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, İstanbul Havalimanı'na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Havalimanının adının Atatürk olmamasının hayırlı olduğunu savunan Özel, "Yolsuzluklar, yandaş kayırmaları ve işçi kanı üzerine kurulmuş, doğa katliamı yapan o havalimanının adının da Atatürk olmaması son derece hayırlı olmuştur" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet'in haberine göre, Özel'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Bu havalimanı Limak-Kolin-Cengiz-MAPA ve Kalyon'dan oluşan, adı İGA olan, Cumhurbaşkanının ifadelerinin aksine, Sayıştay raporundan aynen aktaracak olursak, 6 milyar 300 milyon Avro tutarında gelir garantisi verilen ve milletin menfaatlerinden önce yandaşın menfaatlerini gözeten bir yatırıma dönüşmüştür. Oranın adını İstanbul koyarak Atatürk koymamayı, Atatür kHavalimanı'nın günü geldiğinde sivil uçuşlara kapatıldığı zaman bütün dünyada Atatürk adı yerine bir başka ismin telaffuz edilmesine olan gayretinizi görürüz.

Ama yolsuzluklar, yandaş kayırmaları ve işçi kanı üzerine kurulmuş, doğa katliamı yapan o havalimanının adının da Atatürk olmaması son derece hayırlı olmuştur. Cumhuriyetin kurucu kadrolarını şeytanlaştıran değil, onları anlayan, özümseyen, anlatmaya çalışan liderler saygı toplarlar. Etrafına üçüncü dünya ülkelerinin liderlerini toplayıp oraya topladığı kalabalıklar üzerinden yandaşlaştırdığı gazetelerin, zenginleştirdiği şirketlerin alkışıyla dünya liderliğine soyunanlara 29 Ekim 1923'te zaferini taçlandıran Türkiye'nin tek dünya liderinin önünde saygıyla eğilerek meydan okuyoruz."

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »