Havsa'da çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor

Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, ilçedeki çevre düzenleme çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

28 Haziran 2013 Cuma 0:46
Havsa'da çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor
Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, yaptığı açıklamada, ilçe merkezindeki trafik ışıklarından terminale kadar olan alanda yapılan kaldırım, aydınlatma, oturma yerleri ve çöp kutularının yenilendiğini söyledi.

Havsa'nın modern bir görünüm kazanması için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Tekin, vatandaşların gece ve gündüz rahatça dolaşabileceği ve dinlenebileceği alanlar yaptıklarını, Göl Mahallesi olarak bilinen semte 70 metre uzunluğunda atık su kanalı yapılarak kışın oluşacak olan olumsuzlukların önüne geçtiklerini, yapılan atık su ve yağmur suyu kanalı kara yollarının açık yağmur suyu kanalına bağlanarak tamamlandığını anlattı.

Yeni Mahalle'deki çocuk parkı yanındaki alanda yaklaşık 85 metrelik kapalı yağmur suyu kanalı yapılarak bu bölgede su toplanmasının önüne geçildiğini belirten Tekin, Şehit Hakan Şeker Spor Tesisleri etrafında ve Şehit Okyay Deveci Parkı içerisinde yenileme çalışmaları Havsa Belediyesi ekiplerince başlatıldığını aktardı.

Oğuz Tekin, park alanı içerisinde drenaj kanalı çalışmasıyla mevcut yıpranan yollardaki parke taşlar ve bordürlerin yenilenerek halkın yürüyüş alanı olarak kullandığı bu yollarda daha sağlıklı yürüyüş yapmalarının sağlanacağını dile getirerek şu bilgileri verdi: 

"Yine bu alanda bulunan tüm kondisyon aletleri bakımları yapılarak yaz döneminde sağlıklı bir biçimde kullanılmaları sağlandı. Çocuk oyun grupları yenilendi.  Yıpranan elektrik hatları ve direkleri tamamen yenilenerek park alanının aydınlanma sorunu ortadan kaldırılacak. Alt yapıyı kuvvetlendirmek için tespit edilen bölgelerde alt yapı çalışmaları başlatılmış bir taraftan da parke taş döşeme işlemi devam etmektedir. Yeni mahalle Camisi bahçesinin yetersiz olduğunun biliyorduk, fen işlerimiz ile yapmış olduğumuz incelemeler sonucu bahçenin muhtarlık binasına doğru genişletme tespiti yapıldı. Fen işleri ekiplerimiz o alanda gerekli çalışmaları yaparak beton duvarları ve toprak dolgusu tamamlamasının ardından parke taş döşeme işini de bitirdiler. Cami durağı olarak bilinen yere yine yeni bir durak konarak vatandaşlarımızın iklim şartlarından etkilenmemesi sağlanmış oldu."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »