20 Haziran 2018, Çarşamba

Hayrünnisa Gül'e bu mesajı verdi

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Köşk'te 12.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a görevini teslim ederken eşi ve ailesine yönelik duygusal mesajlar verdi.

29 Ağustos 2014 Cuma 6:20
Hayrünnisa Gül'e bu mesajı verdi

BİR TEŞEKKÜR ETMEK İSTİYORUM, AİLEME OLACAK
 
Sayın cumhurbaşkanı ve değerli kardeşim, bu vesileyle doğrusu bir teşekkür etmek istiyorum, aileme olacak. Önce anneme babama, sağlık sıhhat diliyorum. Sonra eşime, benim çok yükümü çekti.Siyasi hayatımda şerefle Kayseri’yi temsil ederken, hiç eve uğramadığımız dönemde çocukları hep ona emanet ettim. O zaman hiç unutmam, ben o zaman milletin çocuklarını kurtarıyorum, bizim çocukları da sen kurtaracaksın dedim ve çok şükür bunu en güzel şekilde yaptı. Daha sonra da, tabi ki bizlerin eşlerinin de görevleri oluyor. Devletimizi ve milletimizi temsil söz konusu olduğunda her türlü titizliği, her türlü olağanüstü gayreti gösterdi ve buna da sizler şahitsiniz. Bundan dolayı da önce kendisine, çocuklarıma, kardeşlerime, yakın akrabalarıma ve yakın arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum
 
TÖRENLE VEDA ETTİLER
 
Gül ile eşi Hayrunnisa Gül, Çankaya Köşkü’ne törenle veda etti.
 
Görevi 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a devreden Abdullah Gül, saat 18.07 sıralarında askeri törenle uğurlandı. Askerleri son kez 'Allah'a ısmarladık asker' diye selamlayan Abdullah Gül ve eşini, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi yolcu etti. Hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından Gül ile eşi, 06 FA 6746 plakalı sivil araçla Çankaya Köşkü'nden ayrıldı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »