Hayvanat bahçesi gibi minibüs

YUNANİSTAN'dan gelip Pazarkule Sınır Kapısı'ndan yurda giriş yaptıktan sonra ihbar üzerine polis ekiplerince durdurulan bir minibüste bin 500 muhabbet kuşu, 500 papağan, çeşitli cinslerde 11 yavru köpek, tavuk, ördek ve sülün ele geçirildi. Olayla ilgili 2 Türk gözaltına alınırken, hayvanlar emanet edilecek yer bulunamadığından savcılık izniyle çiftliklere ve petshoplara dağıtıldı. Yavru köpekler ise emniyette kullanılmayan bir odaya alındı.

12 Şubat 2015 Perşembe 22:50
Hayvanat bahçesi gibi minibüs
Türk vatandaşı olan H.T.Ş. ve Y.D., dün sabah saat 04.00 sıralarında Yunanistan'dan NBP 5947 plakalı minibüsle Pazarkule Sınır Kapısı'nı kullanarak Türkiye'ye giriş yaptı. Saat 04.30 sıralarında ise şüpheli araç ihbarı üzerine Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerince Dilaverbey Mahallesi Maarif Caddesi'nde durdurulan minibüs içerisinde bin 500 muhabbet kuşu, 500 papağan, çeşitli cinslerde 11 yavru köpek, 30 kadar tavuk, ördek ve sülün ele geçirildi. Hayvanlar için herhangi bir fatura ibraz edemeyen şüphelilerden H.T.Ş.'nin İstanbul'da, Y.D.'nin ise Yunanistan'da petshop sahibi olduğu belirlendi. 

Gözaltına alındıktan sonra götürüldükleri Edirne Emniyet Müdürlüğü'nde ifadeleri alınan şüpheliler, Yunanistan'daki birkaç şehirden topladıkları hayvanları kaçak olarak İstanbul'a götürmek istedikleri tespit edildi.

HAYVANLAR ORTADA KALDI

Polis ekiplerince ele geçirilen hayvanları emanet edilecek yer bulunamadı. Gümrük yetkilileri muhabbet kuşu, kanatlı hayvanlar için yer olmadığından teslim almazken, savcılık izniyle çeşitli çiftlik, petshoplara dağıtıldı. Yavru köpekler ise Edirne Emniyet Müdürlüğü'nde kullanılmayan bir odaya konuldu. Polis memurları köpeklere süt verip, bakımını sağlıyor.

GÜMRÜK KAYITLARI İNCELENİYOR

Gözaltına alınan şüphelilerin herhangi bir belgeleri olmadan ele geçirilen hayvanlarla birlikte gümrükten geçip, geçmedikleri inceleme altına alındı. Soruşturma sürüyor.

 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »