HDP'den beklenen açıklama! Meclisten çekildiler mi?

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile bazı milletvekillerinin tutuklanmasının ardından yaptıkları olağanüstü toplantıya ilişkin, AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu. Bilgen, "TBMM Genel Kurulu ve komisyon çalışmalarına katılmayacağız. Mecliste grup çalışmalarını sürdüreceğiz." dedi.

6 Kasım 2016 Pazar 14: 8
HDP'den beklenen açıklama! Meclisten çekildiler mi?
Bilgen, Diyarbakır'da gerçekleştirdikleri toplantı sonrası bazı  kararlar aldıklarını anımsatarak, "TBMM Genel Kurulu çalışmaları ve komisyonlara  katılmayacağız. Mecliste grup çalışmalarını sürdüreceğiz. Ziyaretlerimizi,  görüşmelerimizi yapacağız ama Genel Kurul ve komisyonlarda olmayacağız." dedi.

"Sine-i millet olur mu?" sorusuna Bilgen, "Her şey mümkündür. Şu  aşamada ne şu olmaz ne de bu olacak diye bir kararımız yok." dedi.

Halk toplantıları yapacaklarına ve bu kapsamda çeşitli kesimlerle  temaslarda bulunacaklarına dikkati çeken Bilgen, ucu açık bir tartışma  yürüteceklerini bildirdi.

Bilgen, milletvekili koltuklarına yapışmadıklarına işaret ederek,  şunları kaydetti:

"Ülke böyle bir tehlike ile karşı karşıya kalmışken bizim  'vekilliklerimiz ne olacak' diye bir tartışma yapmamız düşünülemez. Grubumuzdan  hiç kimse koltuklarına yapışmış değildir. 'Milletvekillerimizin geleceği ne  olacak' değil, Türkiye'nin geleceği ne olacak tartışması yapacağız.  Milletvekilliği bize verilmiş bir emanettir. Bu emanetin sahibi ne yapılmasını  istiyorsa onu yapacağız."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »