HDP'den flaş Nevruz açıklaması

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul İl Örgütü Eş Başkanı Cesim Soylu, “Bu yıl ki Nevruzumuzu Bakırköy pazar alanında kutlayacağız” dedi.

14 Mart 2016 Pazartesi 18:52
HDP'den flaş Nevruz açıklaması
HDP İstanbul İl Örgütü Eş Başkanı Cesim Soylu, Beyoğlu’ndaki parti binasında Nevruz kutlamalarına ilişkin basın açıklaması yaptı. Cesim Soylu, “Bütün muhalifleri, bütün İstanbul’u bu Nevruz'a katılmaya, her şeye rağmen omuz omuza vererek barışın sesini yükseltmeye davet ediyoruz” dedi.

Daha önceki yıllarda Nevruz'u Kazlıçeşme'de kutladıklarını belirten Soylu, “Bu yılki Nevruzumuzu Bakırköy pazar alanında kutlayacağız. Tüm kitlemizi buraya davet ediyoruz. Kazlıçeşme miting alanı şahsa ait olduğu için ve de bu yıl müsait olmadığı için talepte bulunmadık. Süreci ve atmosferi de gözeterek resmi olarak belirlenmiş alanda kutlamanın süreç itibariyle daha uygun olacağını düşündük. Bakırköy pazar alanı halkımızın bildiği bir alandır. Özellikle seçim sürecinde ve barış mitinglerinde o alanı kullandık. Bu yılki Nevruzumuzu da orada kutlayacağız” şeklinde konuştu. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »