HDP'li vekilin aracında şoke eden olay

Bitlis'teki operasyonda etkisiz hale getirilen terör örgütü mensubunun cenazesinin Muş'a getirilmesi esnasında konvoydaki HDP Milletvekili Ahmet Yıldırım'ın içerisinde bulunduğu araçta gözaltına alınan 3 şüpheliden biri "terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklandı. Valilik, araçtaki kişilerden birinin üzerindeki silahı milletvekiline verdiğini, milletvekilinin de araçla olay yerinden ayrıldığını bildirdi.

22 Haziran 2016 Çarşamba 21:29
HDP'li vekilin aracında şoke eden olay
Bitlis'te etkisiz hale getirilen teröristin cenazesine  katılan HDP muş Milletvekili Ahmet Yıldırım'ın bulunduğu araçtaki bir kişi,  "terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklandı. 

Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, 15 Haziran'da Bitlis kırsalında  güvenlik güçleriyle girdiği silahlı çatışmada ölü ele geçirilen ve Muş'a  defnedilecek olan PKK/KCK terör örgütü mensubunun cenazesinin kente getirilişiyle  ilgili tedbirlerin alındığı anımsatıldı.

 Durdurulan cenaze konvoyunda yapılan kontrollerde, HDP Muş  Milletvekili Ahmet Yıldırım'ın içerisinde bulunduğu araçtaki şahıslardan birinin  belindeki silahı aracın arka koltuğunda oturan milletvekiline verdiğinin  görüldüğü kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bunun üzerine, görevli amirlerce araçtaki şahısların kimlikleri ve  silahın ruhsatı ile birlikte ibraz edilmesi istenmiştir ancak araçta bulunan  diğer şahısların kimliklerini ibraz etmek istememesi ve zorluk çıkarması üzerine  araçta bulunan 3 şahıs Cumhuriyet Savcısının talimatı ile usulüne uygun şekilde  gözaltına alınmıştır. Muş HDP Milletvekili Ahmet Yıldırım milletvekili  dokunulmazlığı olduğu ve kendisinin aranamayacağını belirterek içerisinde  bulunduğu aracın şoför mahalline geçerek aracı görevli personelin üzerine sürmek  istemiştir. Bunun üzerine yol diğer araçlarla kesilmiş, Cumhuriyet Savcısından  alınan talimata istinaden milletvekilinin üzerinde bulunan silahı ile birlikte  aracıyla olay yerinden ayrılmasına izin verilmiştir."

Açıklamada, gözaltına alınan şüphelilerden 2'si hakkında 6136 sayılı  Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkındaki Kanun'a muhalefet ile  "kamu kurumu veya kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının faaliyetlerinin  engellenmesi" suçlarından işlem yapıldığı belirtildi, üçüncü şüphelinin ise  "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan çıkarıldığı adli mercilerce  tutuklandığı ifade edildi.

Açıklamada, her türlü suç ve suç oluşumlarına karşı kesintisiz  mücadelenin süreceği kaydedildi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »