HDP‘nin Köşk adayı

HDP'nin 'Köşk' adayı belli oldu. Bir süre önce CHP'li Rıza Türmen'e teklif götürerek CHP oylarına da talip olduğunu ortaya koyan HDP, Türmen'in bu teklifi nezaketli bir söylemle reddetmesinin ardından kararını netleştirdi.

22 Haziran 2014 Pazar 23:42
HDP‘nin Köşk adayı
Partililerden edinilen bilgiye göre HDP'nin Köşk adayı Selahattin Demirtaş olacak. Demirtaş'ın adaylığı hafta içinde gerçekleşecek Parti Meclisi (PM) toplantısının ardından açıklanarak, kamuoyu ile paylaşılacak. 

Demirtaş'ın cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin uzlaşı, bugün Ankara'da toplanan HDP Kongresi kulislerinde de üzerinde en çok konuşulan konu oldu. Kongrede akşam saatlerinde yapılacak seçimle, HDP Eş Başkanlığı koltuğuna oturacak alan Demirtaş, bir kaç gün sonra yapılacak PM toplantısına da başkanlık edecek. Bu toplantıda, Demitaş'ın cumhurbaşkanı adayı gösterilmesi PM kararıyla kesinleşecek.

HDP kaynakları, Selahattin Demirtaş'ın başka partilerin seçmeni tarafından da sevilen ve desteklenen bir isim olduğunu ve kararın bu gerekçe ile alındığını vurguladılar. Son dakikada sürpriz bir isim öne çıkmazsa, Demirtaş HDP'nin cumhurbaşkanı adayı olarak ilan edilecek. 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »