HDP’ye büyük şok! İstifa etti...

​Muhafazakar Kürt siyasetinin aktif isimlerinden Mir Sedrettin Karahan, HDP Mardin il örgütünden istifa etti. Karahan, HDP’ye de sert eleştirilere yöneltti

29 Eylül 2015 Salı 15:56
HDP’ye büyük şok! İstifa etti...
Muhafazakar Kürt siyasetinin aktif isimlerinden Mir Sedrettin Karahan, HDP Mardin il örgütünden istifa etti. Karahan, HDP’ye de sert eleştirilere yöneltti.
Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Karahan, yaşamı boyunca Allah’ın ayeti kerimesinde belirtiği gibi, ’Emir olunduğu gibi dosdoğru ol’ ve Said-i Kürdi’nin, ’Zulüm ve haksızlık karşısında dilsiz mahlukat olmamak’ veciz sözü ile Kürt değerler çerçevesinde yürüttüğü siyasi duruştan hiçbir dünyevi makam ve madde uğruna taviz vermediğini belirterek, “Yanlışlıklar sonrasında yıllarca mücadele verdiğim yapının haksızlıklarına karşı duruş gösterip, mazlum halkımın hak davasını yürütmek üzere HDP üyesi oldum. HDP’nin riyakar ve hamasi politikalarından ve de HDP içindeki mevcut çete başı ve çete üyeleri olduğu sürece hiçbir siyasi faaliyet yürütmeyeceğimi tüm dava ve gönül dostlarıma deklare ediyorum” dedi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »