Hentbolun Milli gururu

Bayanlar Hentbol Süper Ligi ekiplerinden İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde forma giyen Aslı İskit, henüz 19 yaşında olmasına rağmen milli takımının en parlak isimlerinden oldu.

7 Şubat 2013 Perşembe 17:22
Hentbolun Milli gururu

Aslı İskit, 4 ayrı milli takımda ay-yıldızlı formayı giydi, katıldığı her turnuvanın "en iyi oyuncusu" ve "sayı kraliçesi" seçildi.

Bayanlar Hentbol Süper Ligi'nde mücadele eden İzmir Büyükşehir Belediyespor'un yıldızı Aslı İskit, genç yaşında milli takımın tüm kademelerinde oynayarak büyük bir başarıya imza attı. 19 yaşındaki Aslı, "Yıldız Milli" olarak başladığı ay-yıldız kariyerinde "Genç Milli, Plaj Milli ve A Milli Takım oyuncusu" apoletlerini de omzuna takarak Türk hentbolunun son dönemlerdeki en parlak isimlerinden biri oldu.

Avrupa Kupa Galipleri Kupası 2. turundaki Yellow Winterhurt ve 3. turdaki Bayer Leverkusen maçlarındaki performanslarıyla "en iyi oyuncu"ünvanına layık görülen, katıldığı her turnuvada "sayı kraliçesi" olan genç Aslı, kendisine İzmir'den yetişen Yeliz Özel'i örnek aldığını söyledi.

"Hedefim günün birinde Yeliz gibi Avrupa'da bir takımda forma giymek" diyen Aslı, 11 yaşında başladığı hentbolda çok önemli bir kariyer edindi. Sporcu bir aileden gelen, hentbola Urla Gençlik'te başlayan, son 4 yıldır İzmir Büyükşehir Belediyesi forması giyen Aslı İskit, kısa sürede büyük tecrübe edindiğini söyledi.

Genç yıldız oyuncu şöyle konuştu:

"Hem erkekler, hem de bayanlar hentbolun kalbi yıllardır İzmir'de atıyor. Gerçekten çok büyük bütçeli takımlara karşı iyi mücadele veriyoruz. Hem ligde, hem de Avrupa Kupası'nda elde ettiğimiz başarının arkasında disiplinli çalışma ve takımdaşlık duygusu var. Her şeyden önce, acılarını ve sevinçlerini birlikte yaşayan bir ekibiz. 2010-2011 sezonunda Üsküdar Belediyespor ile oynadığımız şampiyonluk maçından önce kolum kırıldığında bunu çok net olarak gördüm."

 

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »