23 Şubat 2019, Cumartesi

Herekol Dağı'nda hainlere geçit yok

Siirt'in Pervari ilçesindeki 2047 rakımlı Herekol Dağı'nda Mehmetçik adeta kuş uçurtmuyor. Terör örgütü PKK'nın geçmişte yasa dışı sözde mahkemeler kurduğu bölgede çok sayıda terörist öldürüldü.

5 Eylül 2018 Çarşamba 20:19
Herekol Dağı'nda hainlere geçit yok
Siirt Valisi Ali Fuat Atik, beraberinde Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş ve İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay ile Herekol Dağı'ndaki askerlere moral ziyaretinde bulundu. Tümgeneral İlbaş ve Tuğgeneral Atabay'dan yürütülen faaliyetler hakkında bilgi alan Atik, askerlerle sohbet etti.

Vali Atik, Herekol Dağı'nın eteklerinde operasyonda olan askerleri ziyarete geldiklerini belirterek, "Allah'ın izniyle terör örgütüne geçit vermeyeceğiz. Onları açlığa mahkum bırakacağız ve kış üslenmelerine müsaade etmeyeceğiz. Askerimiz ve diğer güvenlik güçlerimiz yoğun bir şekilde operasyonlarına devam ediyor." diye konuştu. Operasyonlarda görev alan güvenlik güçlerinin moralinin üst seviyede olduğuna dikkati çeken Atik, bu operasyonlarla örgütün kökünü kazımaya devam edeceklerini vurguladı.
 
Terörle mücadeleye yöre halkının büyük destek verdiğini aktaran Atik, "Teröristler kaçacak delik arıyor, nereye saklanacaklarını şaşırmış durumdalar. İnlerine gireceğiz, inlerini kafalarına yıkacağız. Bu toprakları terörden temizleyeceğiz." dedi. Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral İlbaş da "Allah'ın izniyle çıkaracak baş bile bulamayacaklar" ifadesini kullandı.
Bu arada, Muş'un Varto ilçesinde teröristlere yönelik operasyonda ortaya çıkarılan sığınağın imha edildiği bildirildi. Valilikten yapılan açıklamaya göre, operasyonda ortaya çıkarılan ve içerisinde akü, 2 radyo, 4 kalem pilden oluşturulmuş kablolu pil bloğu, 6 büyük pilden oluşturulmuş kablolu pil bloğu, farklı marka ve boyutlarda 142 pil, 4 batarya, çeşitli uzunluklarda 4 elektrik kablosu, 2 branda, 3 el feneri, 2 askılı kafa feneri, askılı çanta, barınma için kullanılan sünger yatak, battaniye, yastık, panço, yaşam ve gıda malzemesi bulunan sığınak güvenlik güçlerince imha edildi.

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »