26 Mayıs 2018, Cumartesi

HGS etiketi nereden alınır?

Sürücülerin köprü ve otoyollardan daha hızlı bir şekilde geçmesini sağlayacak Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) yeni yılda hizmete girecek. Peki, HGS etiketi nereden alınır?

8 Aralık 2012 Cumartesi 18:30
HGS etiketi nereden alınır?

1 Ocak 2013’ten itibaren artık Kartlı Geçiş Sistemi (KGS) tarih oluyor. Yerine ise Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) geliyor. Milyonlarca araç sahibinin KGC’lerini değiştirmesi için son 3 haftaya girildi. Sürücüler araçlarının ön camlarına yapıştıracakları HGS etiketi sayesinde köprü ve otoyollardan kolayca geçebilecek. Peki, HGS etiketi nereden alınır?

HGS yeni yılla birlikte hizmete girecek. 1 Ocak 2013'ten itibaren köprü ve otoyollarda kartla geçişi sağlayan KGS'nin yerini alacak.

Türkiye genelinde yaklaşık 8 milyon kişide bulunan KGS kartlarının, 1 Ocak'tan önce etiketle değiştirmesi gerekiyor.

KGS'nin sone ermesine 24 gün kala sürücülerin bir kısmı HGS'ye geçse de KGS'yi kullanmaya devam edenler de var.

HGS ile sürücüler araçların ön camlarına yapıştıracakları bir çipli etiket sayesine köprü ve otoyollardan araçlar hızlı bir biçimde geçebilecekler.  HGS sistemi PTT ve karayollarının işbirliğiyle hazırlandı. Yavaşlayan trafiğin bu sayede son bulması amaçlanıyor.

HGS ETİKETİ NEREDEN ALINIR?

Sürücüler HGS etiketini herhangi bir PTT şubesinden ya da karayolları giriş ve çıkışlarında bulunan satış noktalarından temin edebilecek.

Yeni HGS’nin en büyük avantajlarından biri ise, HGS etiketinin benzin istasyonları, marketler ve hatta bakkallarda bile doldurulabiliyor olması. HGS etiketleri araçların ön camına yapıştırılacak.

Sizin için seçtiğimiz foto galeriler
12852_s.jpg
12851_s.jpg
12849_s.jpg
İz bırakanlar Kızdıran hareketler Garip hayvanlar
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »