Hıyarla dolandırıldı dolandırıcı oldu!

Bolu’da 5 yıl önce internetten yaptığı alışverişinden salatalık çıkan G.Ş., aynı yöntemle insanları dolandırmaya başladı. Ancak, kazandığı paralarla tatil yaparken yakayı ele verdi

21 Haziran 2014 Cumartesi 17: 6
Hıyarla dolandırıldı dolandırıcı oldu!
Bolu’da Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde öğrenim gören 26 yaşındaki G.Ş., beş yıl önce bir internet sitesinden alışveriş yaptı. Kargoyla gelen kutuyu açtığında salatalığı gören G.Ş., kandırıldığını anlayarak şikâyetçi oldu. Bilgisayar programcısı G.Ş., şikâyetçi olduğu kişinin tutuklanmaması üzerine aynı yöntemi kendisi de kullanmaya başladı.

G.Ş., internetteki alışveriş sitelerine verdiği ilanlarda telefon ve bilgisayarları piyasa değerinin altında satışa sundu. Ürünleri satın alan kişilerin parayı göndermesinin ardından ürün yerine paketin içerisine salatalıkla beraber ‘Üç kağıtçı’ ve ‘İnsanları Kandırma Sanatı’ gibi kitapları koyarak gönderdi. İnternetten hayali ürün satışı gerçekleştiren üniversiteli dolandırıcı birçok kişiyi aynı yöntemle dolandırdı.
 

EŞYALARI İÇİN GELİNCE YAKALANDI


Bolu Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Büro ekipleri, G.Ş.’yi takibe aldı. Geçtiğimiz aylarda Bolu’dan taşınan G.Ş.’nin Fethiye’de tatil yaptığı, kalan eşyalarını almak için geri geleceği tespit edildi. Önceki akşam Bolu’ya gelen G.Ş., gözaltına alındı.


SON DÖNEMDE ÇOK ARTTI

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen bir başka olayda da ürün satışı yapan bir televizyon kanalının düzenlediği yarışmaya Rize’den telefonla katılan ve cevapladığı soru karşılığında indirimli cep telefonu satın alan F.Ö.’ye gönderilen telefon paketinden soyulmuş salatalık çıkmıştı.

Taner Bayar / DHA
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »