Hrant Dink suikastinde flaş gelişme!

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, jandarma görevlisi tutuklu sanıklar Abdullah Dinç, Yusuf Bozca, Ali Barış Sevindik ve Volkan Şahin ile yayınevi sahibi Adem Sarıgül'ün tahliyesine karar verdi.

7 Temmuz 2017 Cuma 20:10
Hrant Dink suikastinde flaş gelişme!
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in  öldürülmesine ilişkin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen,  eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma görevlileri ve eski emniyet  görevlileri ile ana dava hükümlülerinin de aralarında bulunduğu 85 sanıklı  davada, tutuklu sanıklardan jandarma görevlileri Abdullah Dinç, Yusuf Bozca, Ali  Barış Sevindik ve Volkan Şahin ile yayınevi sahibi Adem Sarıgül'ün tahliyesine  karar verildi. 

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden duruşmada sanık ve  sanık avukatları ile cumhuriyet savcısının taleplerinin alınmasının ardından ara  karar açıklandı.

Mahkeme heyeti, tutuklu jandarma görevlisi sanıklar Abdullah Dinç,  Yusuf Bozca, Ali Barış Sevindik ve Volkan Şahin ile yayınevi sahibi Adem  Sarıgül'ün tahliyesine hükmetti. Heyet, bu sanıklara yurt dışı yasağından oluşan  adli kontrol tedbiri uygulanmasını da kararlaştırdı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »