Hükümetten flaş taşeron işçi açıklaması

Taşeron işçilerin merakla beklediği haber Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'dan geldi. Bozdağ: "Taşeron konusu eli kulağında dersek yanlış olmaz." dedi.

4 Aralık 2017 Pazartesi 18:11
Hükümetten flaş taşeron işçi açıklaması
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü BEKİR BOZDAĞ, taşeron işçilerle ilgili şu açıklamayı yaptı: 

Taşeron konusu eli kulağında dersek yanlış olmaz. Çalışmalar tamamlanmış durumda. Bu hafta Bakanlar Kurulu'na gelmedi ama önümüzdeki Bakanlar Kurulu'na gelebilir. Bütçe görüşmelerinden sonra parlamentoya gelecek. Yasa çıkmadan parlamentoya ara verilmeyecek. 

Bizim her şeye karşı dirençli bir ekonomimiz var. Türkiye'nin ekonomisi en fazla büyüyen ekonomilerden bir tanesi yine de.  

ART ARDA AÇIKLAMALAR GELMİŞTİ

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu taşeron işçilerle ilgili geçen hafta önemli bir açıklama yapmış ve 'içimize sinen bir düzenleme oldu' demişti.

Sarıeroğlu'nun açıklamaları tasarının bittiğine işaret ederken, hemen sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan da kritik bir açıklama gelmişti.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından düzenlenen toplu açılış töreninde bir vatandaşın “Taşeron ne olacak Sayın Cumhurbaşkanım” diye bağırması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu işte taşeron olmaz. Ama taşeron işi inşallah bu hafta içinde bitiyor” diye cevap vermişti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »